Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
27 Mayıs 2018 Pazar, Saat:
AKBÜK ASKİ VEZNELERİ !
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

  AKBÜK  ASKİ VEZNELERİ !

    Yaz mevsimi geldi.
Tatil beldeleri dolmaya başladı.
İnsanlar tatillerini geçirebilecekleri rahat bir ortam ve sorunsuz işlerinin görüleceği hizmet beklemekte.

 Haklı olarak bulundukları yerlerde belediyelerin hizmetlerinin aksamadan ve sorun yaşamadan görülmesini isterler.

Akbük bu konuda oldukça sorun yaşayan bir yerleşim bölgesi. Yaz sezonunda nüfusu 50-60 binlere ulaşmakta. Hal böyle olunca da birçok hizmetlerde gecikmeler ve aksamalar meydana gelmekte.

Henüz sezon başında olunmasına ve yoğunluğun fazla olmamasına rağmen aksamalar başladı.

Aski vezneleri iki kişi ile yürütülmeye çalışılmakta. Çalışanların nasıl öz veri ile gayret sarf ettiklerini bizzat görüyorum. Fakat çalışanın hizmetini vere bileceği bilgisayar ağı sanki 90 yaşında hastalıklı insan gibi bir adım atsammı atmasammı modunda.

 Bu ne yavaş bir bilgisayar ağı. Bir işlem giriliyor 10 dakika sayfanın açılması bekleniyor. İnsanlar sıralarda ayakta saatlerce beklemekte. 

Sezon başlamadan bu sorun bir an önce halledilmeli. Bilgisayar ağı gözden geçirilip gerek çalışan elemanın gerekse vatandaşın mağduriyeti giderilmeli. Bir eleman takviyesi ilede vatandaşa hizmet hızlandırılmalıdır. Fakat ivedilikle yapılması gereken bilgi sayar sisteminin hızlandırılması. Benden söylemesi.

Diğer konuda fosseptikler. Bizler fosseptik çektirmeye para yetiştiremez olduk. Site yöneticisi olarak ben blançomuzu 45.-TL ye göre yapıp aidatları belirlemiştik. Fakat 6 ay önce vidanjör ücretleri %80 artırılarak 76.-TL sına çıkartıldı. Hal böyle oluncada bütçe açık vermeye hizmet alımı sekteye vurmaya başladı. Ara sıra fosseptiklerde taşmalar yaşanır oldu. Bunu fırsat bilen diyeceğim artık belediye de ceza üstüne ceza yağdırmakta.

Belediyelerin asli görevlerinden bire de alt yapının yapılması. Bu yapılana kadar da atıkların belediye vidanjörleri marifeti ile taşınması. Bunu yapmadıkları gibi birde ceza uygulaması ile vatandaş dahada zor duruma sokulmakta.

Katkı payı verelim tamam fakat bu katkı payı yıkım olmamalı. Bizler şu anda yıkımı yaşamaktayız. Ücretler uçuk bir vaziyette, öde ödeye bilirsen. Bir an önce bu soruna çözüm getirilmeli. Aslında ücretsiz olması gereken bu taşıma ücreti acilen eski fiyatına çekilmeli ki zaten o bile fazla idi razı duruma geldik. Her gün 2-3 kere çekilmesi gerekn bir fosseptik için ödenen ücreti hesap edip düşünün ne denli zor durumda olduğumuzu. Birde cezalarla bunu yükselterek halkı mağdur üstüne mağdur duruma sokmayın.

Sayın Büyük Şehir Belediye Başkanı ÇERÇİOĞLU vidanjör ücretlerini aşağı çekiniz ve bir an önce alt yapıyı başlatıp bitiriniz.

Halk artık isyan durumlarında. Ben bir vatandaş ve sizlerin başarılarının devamını isteyen kişi olarak buradan Akbüklünün durumunu ve mağduriyetini gözler önüne serdim. Haydi artık beklemeden kolları sıvayın.

Her zaman daim olan dileklerimle.

Dost kalın, Dostça kalın. SEVGİYLE kalın.

    

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (3 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 453 defa okunmuş.
 • TEŞEKKÜR EDERİZ SAYIN ÇERÇİOĞLU.. Halk artık isyan durumlarında. Ben bir vatandaş ve sizlerin başarılarının devamını isteyen kişi olarak buradan Akbüklünün durumunu ve mağduriyetini gözler önüne serdim. Haydi artık beklemeden kolları sıvayın.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın