Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
23 Nisan 2018 Pazartesi, Saat:
Hırsızlıklar üzerina
Ş.Ãœnal Benlilper  / didimahaber@gmail.com

Misafir Köşe

Akbükte Hırsızlıklar Üzerine

Toplumsal huzurun sağlanması ve yeterli boyutlardaki güven ortamının tesisi belli kriterlerin kesintisiz yerine getirilmesiyle mümkündür.. Bu aşamada en önemli ve belirleyici faktör ise insanoğlu gerçeğidir. Çünkü sürekli olarak değişen ve gelişen sosyal oluşumlar karşısında güvenlik ve huzur kavramları da farklı boyutlarda sorgulanabilir. Şartlar ne olursa olsun eğer yeterli sayıda ve yeterli ölçülerde bilgi  donanımına sahip değilseniz, çalışma koşulları insan haklarına saygınlık düzeyinden uzak ve sosyal yaşamdan da oldukça  kopuk ise işte o zaman negatif enerji hücreleri derhal harekete geçmeye başlar. Fiziksel ve ruhsal yönden çöküntüye uğrayan güvenlik güçleri görevlerinde yeterli performansı gösteremez ve beklenen motivasyonu sağlayamaz.

Bugün Didim'in Akbük beldesinde güvenlik sadece 30-35 personel ile sağlanmaya çalışılmaktadır. Geceleri sadece bir devriye ile binlerce konutun güvenliği söz konusu olunca, sorunun boyutları da kendiliğinden  ortaya çıkmaktadır. Kışın nüfusu 15 bin civarında olan beldede yazın bu rakam yüz bin dolaylarında seyretmektedir. Bu da şu anlama gelir, 3 bin 125 kişiye bir kolluk gücü düşmektedir. Halbuki bu sayının en az 65 güvenlik görevlisi olarak belirlenmiş olması gerekmektedir. Bunun dışında personel yetersiz olduğu için çalışma saatleri de insan haklarına aykırı bir sistem içinde 24 / 24 esasına göre düzenlenmektedir. Yani 24 saat çalışıp 24 saat istirahat edeceksiniz.  Bu uygulama insanı yavaş yavaş fizyolojik ve psikolojik olarak tükenişe sürükler. İnsanın bio-ritmini bozar. Bütün metabolizması ve ruhsal dengeleri alt-üst olur.

Akbük teki hırsızlık olaylarının çoğu sitelerde gerçekleşmektedir. Konutların hepsinin kepenkleri kapalı olduğu için içerideki hiç bir aktivite görünmemekte ve hiç bir ses duyulmamaktadır. Mevcut kameralarda yetersiz olup, görüntü kalitesi çok kötüdür. Şartlar böyle iken nasıl olur da güvenliği ve huzuru tam anlamıyla sağlayabilirsiniz.

Ş.Ünal BENLİALPER

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (2 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 3)
 • Bu yazı 42 defa okunmuş.
 • Hırsızlıklar üzerina Akbük teki hırsızlık olaylarının çoğu sitelerde gerçekleşmekted
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın