Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
25 Ocak 2022 Salı, Saat:
 • BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR FESTİVAL FİLMİ, KUŞADASI GALA
 • Kuşadası İbramaki Sanat galerisinde yapılan gösterim galasına Kuşadası Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülden Güllüdağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kadriye Balıkçı katıldı.
 •  

  BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR FESTİVAL FİLMİ, KUŞADASI GALA

   

  Lösemili çocuklara ithafen

   

  Yapımcı ve Yönetmen Selami Taner den yeni bir film BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR

   

  Kuşadası İbramaki Sanat galerisinde yapılan gösterim galasına Kuşadası Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülden Güllüdağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kadriye Balıkçı katıldı.

   

    

   

  Selami Taner ‘in sanat hayatında ki 20. yılı olması nedeniyle gala da ilk önce kısa bir VTR izlendi sonrasında film e geçildi, filmin bitmesiyle izleyiciler başarılı sosyal sorumluluk uluslararası festival filmi BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR ı dakikalarca alkış yaptılar ilk olarak Kadriye Balıkçı oyunculara teşekkür belgelerini takdim etti, sonrasında Gülden Güllüdağ Yönetmenler Selami Taner ve Barış Demirkaya ya Kuşadası Belediye Başkanın takdir ettiği plaketler verildi.

   

  Selami Taner Uluslararası başarılı festival filmimiz BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR Kuşadası galamızı düzenleyen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel e, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Tibet Özer e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlügüne, Basın Yaın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne, İbramaki Sanat Galerisi Personeline ve bizleri yalnız bırakmayan değerli Kuşadalılara nazik katılımları için çok teşekkür ediyorum dedi.

   

  Selami Taner senaryosu Abdullah Düğer tarafından yazılan Beyaz Bandanalı Çocuklar 2021-2022 Ulusal ve Uluslararası Film Festivallerinde başarılarına her geçen gün bir yenisini eklediğini daha büyük bir başarının ve Sevindirici haberin SWEDEN BODEN İNTERNATİONAL Film Festival den geldiğini yarışmada yarı finalist olarak seçildiğini sözlerine ekledi.

   

    

   

  Dünyanın bir çok şehrinde yapılan film festivallerine katılan BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR a 5 ülkeden film gösterim seçkiye kalarak takdir topladı, bir çok ülke festivalinin dikkatini çekmeyi başardılar.

   

  Selami Taner film festival organizatörlerinin kendilerine ulaşarak ülkelerinde ki festivallere katılmaları için teklif ettiklerini bundan mutluluk duyduklarını ve bu katılımlar için görüşmelerin devam ettiğini Beyaz Bandanalı Çocukların Ülkemizi Aydın’ı tanıtmaya ve temsil etmeye edeceğini sözlerine ekledi.

   

  Film de lösemili bir çocuğun iç dünyası, yaşadıkları ve ailesinin desteği hastalıkla yapılan örnek mücadele konu alınıyor.

   

  Filmin müziği ‘ KOŞTUM ’ şarkısı özel olarak İngiltere Londra da yaşayan ses sanatçısı Ecem Uzgör, yapımcılığını Simon Q’keeffe tarafından yapıldı.

   

  Yönetmenliğini Selami Taner ve Barış Demirkaya’nın üstlendiği filme Aydin Valiliği, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Söke Kaymakamlığı, Söke Belediyesi, Kuşadası Belediyesi başta olmak üzere, bir çok STK, İş İnsanları, kurum ve kuruluşlar destek verdi.

   

  Selami Taner BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR filminin AYDIN ve İZMİR  için galası tarihi belli olduğunda  Meandros Film, Meandros Oyunculuk Ajansı, Söke Şehir Tiyatrosu sosyal medya sayfalarından paylaşacaklarını söyledi.

   

  OYUNCULAR; Hasan Kıvanç Akbay, Sevgi Son Sualp, Ercan Akbay, Gökçe Naz Yalmaç, Selami Taner, Uğur Gürses, Mustafa Evecan, Ramazan Çal, Gönül Sıla Besli, Alperen Çiçek, Hamdi Akgül, Nazım Yılmaz, Emine Yılmaz Atasever, Eylül Su Gökhan, Keramettin Temiz, Erkan Ceylan, Kübra Altunlu

   

  Yapımcı Selami Taner, Senaryo Abdullah Düğer, Müzik Ecem Uzgör,

   

  Uygulayıcı Yapımcı Meandros Film,  Meandros Casting,  Söke Şehir Tiyatrosu

   

  HÜRAYDIN GAZETESİ

   


 • Bu haber 59 defa okunmuş. / Eklenme: 3.12.2021
 • BEYAZ BANDANALI ÇOCUKLAR FESTİVAL FİLMİ, KUŞADASI GALA Kuşadası İbramaki Sanat galerisinde yapılan gösterim galasına Kuşadası Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülden Güllüdağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kadriye Balıkçı katıldı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın