Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
20 Haziran 2019 Perşembe, Saat:
 • 12. TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI SONA ERDİ
  Yazı Boyutu : A A A
 • Ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getiren 12. ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  12. TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI SONA ERDİ

   

  Ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getiren 12. ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi 8 Aralık tarihinde sona erdi.

  İzmir Fuarı ve Kongresi'nde 38 ülke ile 48 ilden bin 200'ü aşkın katılımcı yer aldı.

  Fuar İzmir'de düzenlenen 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nin açılışında, bu yılki organizasyonda partner ülkenin Makedonya Cumhuriyeti, partner ilinin ise Diyarbakır olduğunu hatırlatıldı.Partner ülke Makedonya, partner il Diyarbakır'ın yer aldığı fuarda 3 gün boyunca sektörün bileşenlerini bir araya getirdi.

  12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'ne, her yıl olduğu gibi bu yıl’da Didim standı yerini aldı. Didim’i temsilen Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, DİTAB başkanı Sevinç Karataş, Didim’in Fahri Hemşerisi Hüseyin Baraner , Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç , Emlakçılar Odası Başkanı Osman Coşkun , Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz , Ticaret odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, ve Turizm Sektörü temsilcileri katıldı.

   

   

   

      

   

  Fuar daki Didim  standında, Didim’in tüm yönleriyle 3 gün boyunca tanıtımı yapıldı. Tanıtım ekibi Didim’i tanıtan broşür, kitapçık gibi materyaller verdiler. Didim’i temsil eden katılımcılar fuarlara katılımın kentin tanıtımı için çok önemli olduğunu ifade ettiler.

  Kapılarını açtığı 6 Aralık'tan itibaren binlerce ziyaretçiyi fuarizmir'de buluşturan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ortaklığıyla devam etti. Turizm sektörün her bir noktasını üç gün boyunca İzmir'de buluşturan fuar, dünyanın her bir noktasından 38 ülke ve Türkiye'nin 48 ilinden bin 200'ün üzerindeki katılımcısıyla sektör profesyonelleri için cazibe merkezi olarak öne çıktı. Acente ve tur operatörleri, oteller, konaklama tesisleri, havayolu şirketleri, Uluslararası Destinasyonlar, iş ve kongre turizmi, sağlık turizmi, yat ve kruvaziyer turizmi, konsolosluklar, turizm merkezleri, birlik ve dernekler, turizm taşımacılığı, otel ekipmanları ve kültür turizminin yanı sıra Kalkınma Ajansları, valilikler, belediyelerle de Türkiye'nin hemen hemen her noktası fuarda bir araya geldi.

   

   

   

      

   

  Karataş “ Nitelikli Yatak Kapasitemizin Artması Gerekiyor ”

  Fuar sonrası izlenimlerini aktaran DİTAB Başkanı Karataş; “Ülke turizminin son yıllarda aldığı darbelerden sonra tanıtım faaliyetleri özellikle ege adına hız kazandı etkili ve nitelikli tanıtımda Didim olarak bizler de yerimizi aldık. İspanya, Yunanistan ve Mısır gibi rakiplerimize oranla konaklama da çok üst düzey hizmet sunuyoruz. Gözler tekrar Türkiye’te dönmüş durumda bunu görebiliyoruz. Turizmin yeniden yapılanma sürecinde Didim olarak yaptığımız çalışmalarla özel sektör ve kamu olarak güzel bir işbirliği ortaya koyduk ve bunun meyvelerini bu sene toplayacağız. 2019 yılı beklentilerin üzerinde bir dolulukla geçecek Nisan ve Mayıs ayları için şimdiden kontrat imzalayan otellerimiz var. Nitelikli yatak kapasitemizin artması gerekiyor. Bunu yaparken büyük tesislerle değil butik otellerle ivme yakalamalıyız. Yatak sayısının artmasıyla birlikte daha çok turist Didim’i tercih edecektir.” dedi

  Fuarda destinasyon tanıtımın yanı sıra online sistemlerin artması dikkat çekti. Fuar 2019 yıllarında 5/7 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

   

   


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (2 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 444 defa okunmuş. / Eklenme: 11.12.2018
 • 12. TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI SONA ERDİ Ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getiren 12. ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın