Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
4 Ağustos 2021 Çarşamba, Saat:
 • Akbük Soğuksu Yeni Görünümü İle Tatilcilerin Tercih Merkezi Oldu
 • Aydın’ın Turizm merkezlerinden olan Didim'in Akbük Mahallesinde ‘Soğuksu’ projesi tamamlanarak hayata geçirildi.
 •  

  Akbük Soğuksu Yeni Görünümü İle

  Tatilcilerin Tercih Merkezi Oldu

   

  Aydın’ın Turizm merkezlerinden olan Didim'in Akbük Mahallesinde ‘Soğuksu’ projesi tamamlanarak hayata geçirildi. Proje vatandaşlardan tam not aldı.

  Didim Belediyesince Akbük Mahallesi Soğuksu bölgesinde hayata geçirilen ‘Soğuksu Sağlıklaştırma ve Çevre Düzenlemesi’ projesiyle, bölgede yeni bir çekim merkezi oluşturuldu.

   

     

   

  Didim Belediyesinin Akbük Mahallesinde özellikle yaz aylarında tatilcilerin ve yöre halkının uğrak yeri olan ve serinlemek isteyen vatandaşların tercih ettiği Soğuksu mevkisi yeni bir çehreye kavuştu. Bölge halkından alınan bilgiye göre; Akbük sahilinin hemen üstünde yer alan ve dağların içinden gelerek toprak yüzeyine çıkan, çok soğuk olması sebebiyle yöre halkından soğuksu adını alan bölgede çıkan sular denizle buluşuyor. Yıllar içinde bölge halkı ile tatilcilerin uğrak yeri olan mevki, Didim Belediyesinin hazırladığı proje ve attığı adımlarla yeni bir görünüme kavuştu.

   

     

   

  -Didim Akbük’te soğuksu bölgesi vatandaşların kullanımına açıldı

  Belediye ekiplerince proje kapsamında Soğuksu’nun çıktığı bölgenin çevresi taşlarla çevrilirken, geçiş için bulunan otantik tahta köprü yenilenerek restore edildi. İç kısmı temizlenen ve çevre düzenlemesi yapılan Soğuksu bölgesinde akşamları ise vatandaşların dinlenebileceği oturma alanları yaratıldı. Görüntü itibariyle başta Akbüklüler olmak üzere bölgedeki tatilcilerin de beğenisi toplayan Akbük Soğuksu mevkisi vatandaşların kullanımına açıldı.

   

     

   

  -Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ‘İlçemiz genelinde turizme yönelik projelerimiz sürecek’

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Akbük Mahallesini çok önemsediklerini ve Akbük’ün bir çekim merkezi olması noktasında hazırladıkları projeleri tek tek hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydetti. Başkan Atabay, Soğuksu Projesi ile bölgeyi yeni bir çehre kazandırdıklarını belirterek, “Akbük Mahallemiz kışın ve yazın ayrı bir havası ve doğası olan bir bölgemiz. Özellikle yazın tatilcilerin uğrak mekanı. Biz de turizm ilçesi yolunda hızla ilerleyen ilçemizin değişik noktalarında turizme yönelik bu tür çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Gelişen ve değişen bir Didim için hizmet üretmeyi sürdüreceğiz” dedi.

   

     

  Haber-Fotoğraf : Bahattin Albayrak

   

  DİDİMA HABER


 • Bu haber 150 defa okunmuş. / Eklenme: 19.6.2021
 • Akbük Soğuksu Yeni Görünümü İle Tatilcilerin Tercih Merkezi Oldu Aydın’ın Turizm merkezlerinden olan Didim'in Akbük Mahallesinde ‘Soğuksu’ projesi tamamlanarak hayata geçirildi.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın