Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
5 Aralık 2021 Pazar, Saat:
Akbükün Kanalizasyonu
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

Akbükün Kanalizasyonu

Bir yerleşim yerinin olmazsa olmazı alt yapı(Kanalizasyon) Modern ve turistik bir bölgeye yakışmayan fosseptikler artık insanlarda mide bulandırmaya başladı.

Didim'in sayfiye yeri olan ve yerleşime açıldığından beri büyük ilgi gören, Büyükşehir statüsüne geçilmeden belde belediyeliği olarak yönetilen Akbük. Hali hazırdada fosseptik çukurları ile atıklarını biriktirip vidanjörlerle arıtmaya sevk edilen, yüz karası bir durum.

Belde Belediyeliği iken zamanın Belediye başkanı tarafından yüzde ellisi hibe diğer yüzdesi halk tarafından karşılanması anlaşması ile İller Bankasından alınacak kredilerle yapımına başlanacak idi. Fakat her zaman her yerde olduğu gibi çok bilmişler ortalığı karıştırarak, başlatılan alt yapının durmasına neden oldular. Şimdide ortalara çıkıp imzalar toplayarak kanalizasyonun bir an önce yapılması için imza kampanyaları ile sözüm ona harekete geçiyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Akbük içerisinde kanalizasyon döşenmesinin yüzde doksanbeşini yapmış durumda. Bu benim bildiğim oran. Fakat hizmete açılamadı. Nedeni herkes tarafından bilinmekte. Didim Arıtmasına bağlana bilmesi için fevzipaşa, uslu hattından geçerek terfi istasyonları ile Didim arıtmaya bağlanılacak. Fakat Fevzipaşadan geçecek olduğu güzergahta sit durumları nedeni ile yapım oldukça uzadı. Neyseki Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi bu sorunu da çözerek, kanalizasyon yapım aşamasının devamını sağladılar. Açıklanan ve verilen bilgiye göre önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanarak kullanıma girecek ve bu fosseptik belasından kurtulacağız.

Yağmur Suları Denize Deşarj Edilecek

Akbükün ana arteli 1001 Caddenin yağmur sularından neler yaşadığını hepimiz biliyoruz ve birlikte yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Yağmur suyunun denize deşarjı ile ilgili çalışmaları başlattı. Çalışmalar hızla sürdürülmekte ve yağmur suyu deşarj kanalları yapımı hızla devam ediyor. Kısa zamanda bu sorunda kökünden halledilmiş olacak.

Kanalizasyon bittiği andan itibaren üst yapı çalışmalarının başlayacağı ve akbükün yolları, bahçeleri, çevre düzenlemelerine hızla girilecek. Yakın zamanda Akbük gerçek ve hak ettiği kimliğine kavuşacak. Yapılan açıklamalar ve bilgilendirmeler bu yönde olmakta.

Yıllarca sabrettik, idare ettik, anlayışla davrandık. Veeee yolun sonu geldi. Artık rahat nefes alma ve hak ettiğimiz güzel akbükte yaşayacağımız günler gelmekte. Akbük Adeta uçacak tabiki bunu yapılan açıklamalara göre yazmaktayım. Ben inanıyorum ve güveniyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ve Didim Belediye Başkanımız A. Deniz Atabay birlikte Didim için, Akbük için el ele halkla birlikte en güzeli yaparak halkın refahını sağlayacaklardır, sağlamaya çalışmaktalar.

Ben şimdiden kendilerine teşekkür ediyor ve çalışmalara verecekleri hız ile bir an önce hak ettiğimiz hizmetlerin Akbüke gelmesini gerçekleştirecekler.

Her daim baki olan dileklerimle. Dost kalın. Dostça kalın. SEVGİYLE kalın.

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (3 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 140 defa okunmuş.
 • YENİ BİR EKMELETTİN VAKASI YAŞANMAZ İNŞALLAH Bir yerleşim yerinin olmazsa olmazı alt yapı(Kanalizasyon) Modern ve turistik bir bölgeye yakışmayan fosseptikler artık insanlarda mide bulandırmaya başladı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın