Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
 • Akbük'ün Yağmur Çilesi Sona Eriyor.
 • Didim'in Akbük Mahallesinde her yağmur yağdığında büyük sorun olan yağmur suları artık kontrol altına alınıyor.
 •  

  Akbük'ün Yağmur Çilesi Sona Eriyor.

   

  Didim'in Akbük Mahallesinde her yağmur yağdığında büyük sorun olan yağmur suları artık kontrol altına alınıyor.

  Özellikle 1001 Caddee bulunan iş yerleri her yağmurda sular altında kalmakta. Esnaf binlerce lira zarara uğramakta. 1001 Cadde üzerinde biriken yağmur suları trafiği ve yaya geçişini olumsuz yönde etkilemekte.

   

     

   

  Aydın Büyükşehir Belediyesi 1001 Cadde üzerinde 7 yerde yağmur tahliye kanalları açarak, yağmurda biriken suları denize deşarj etme çalışmalarını başlattı.

  Akbük Türkan Saylan Kültür Merkezi mevkiinden başlayarak Kumkente kadar uzanan 1001 cadde üzerinde yapımına başlanılan yağmur tahliye kanalları Akbüklünün yağan yağmurda çektiği çileyi sonlandıracak.

   

     

   

  Büyükşehir belediyesinin Yağmur suyu deşarj çalışmaları ile birlikte AYDEM de elektrik kablolarını ve Elektrik Tellerinin toprak altına alma çalışmalarını birlikte yürüterek Akbüklünün her iş için yolların bozularak zorda kalmasının önüne geçilmiş oldu.

  Yağmur suyu deşarj çalışmalarının ardından Büyükşehir belediyesi 1001 caddede yol yapım çalışmalarını başlatacağını bildirdi.

  DİDİMA HABER/D. TEMEL YURDAER

   

   


 • Bu haber 85 defa okunmuş. / Eklenme: 12.10.2021
 • Akbük'ün Yağmur Çilesi Sona Eriyor. Didim'in Akbük Mahallesinde her yağmur yağdığında büyük sorun olan yağmur suları artık kontrol altına alınıyor.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın