Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
ALDATMAK BU KADAR KOLAY.
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

ALDATMAK BU KADAR KOLAY.

Değerli okurlarım. Uzun zamandır köşeme bir türlü yazamadım. Neden diye soranlar oldu, Hep dedim ki, biraz bekle Erol. Âlemi. Siyaseti, Ekonomiyi. Vatandaşın halini bir bak bu insanlar nasıl geçiniyor. Baktım ki. Siyaset aldatma yarışına girmiş. Ekonomi dibe vurduğu halde çağ atladık palavralarıyla insanların aldatıldığını. İşçini aldığı memur emeklisinin aldığı ki.13 milyon emekli mevcut asgari ücret alan işçinin çığlığı ve emeklinin asgari ücret altında almış olduğu maaşlarıyla pazarda atılan çarık çürük sebze ve meyveyle yaşam mücadelesi verdiğini gördüm. Esnaf siftahsız dükkân kapatırken evine ekmek götüremediği için, için için ağladığını. Gördüm.

Değerli okurlarım, Bir düşünür şöyle der. Yalan ne kadar büyük olursa halkın inanması daha çabuk olur. Çok doğru bir tespit. Günümüzde bütün insanlığa yalanlar söyleniyor ve zihinler, sahte verilerle, yalan haberlerle günün 24 saati sıcak tutuluyor ki inanmaya devam edebilsinler. Siyasi İktidarların Vaatleri ne olursa olsun tutmayan vaatler neticesinde Türk ekonomisi yukarıya doğru değil uçurumdan aşağı uçtu. Ekonominin uçurumda uçmasıyla Kadın cinayetleri, parçalanan aileler, İntihar edenler. Ve en önemlisi ise yolsuzluk, hırsızlık ve inanç simsarlığı artı.

Değerli okurlarım. AKEPE İktidarı her ne kadar "Fırsatçılarla mücadele etmek suretiyle en kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak, raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. “Deseler dahi görünen köy kılavuz istemez Ata Sözü son derece doğru bir deyim olarak söylendiğini ispat etmiştir. Bakınız, Akaryakıt, Elektrik, Gübre, Tohum, Tarım ilaçları, okul giderleri, evinin elektriği, suyu, yakıtı zamlardan kurtarıp vatandaşın gelirine göre ucuzlatmazsan, çarşı pazar fiyatları, üretim Fiatları, bütün araç ve gereçlerin Fiat artışını durduramazsınız. Gerçek ortada. Türk Lirası döviz karşısında sıfırlandığı ve dövizin artışını durduramadığın müddetçe Ekonomiyi düzettik diyemezsiniz deseniz kimse inanmaz. Hani bir ara Karenizde doğal gaz bulduk bilmem şu kadar rezervesi var artık doğal gazla ilgili her şey ucuzlayacak diye atıp tutuğunuz söylemler vardı ya, şimdilerde tık yok Türk Milletinden de size oy yok mesajlarını okursunuz.

Değerli okurlarım. Türkiye tarihinde ilk kez müteahhitler eylem yaptı. Böyle bir eyleme hiç şahit olduk mu? Demek ki, İnşaat Şirketleri bile yapılan zamlardan şikâyet etmeye ve imalatlarının yüksek maliyetlere ulaştığını, vatandaşın alım gücü bittiği için zamların geri alınması için eylem yapmaktan başka çarelerinin olmadığını haykırmışlardır. Artık onlar bile isyan edip greve gidiyorlarsa gariban halkın durumunu siz düşünün. Ekonomi politikası Türkiye'yi öyle bir zora soktu ki, Faizler artınca rantiyeciler kazanıyor. Elinde yüksek parası olanlar yüksek faiz alıp keyfine bakıyor Fakir daha da fakirleşiyor. Allah yar ve yardımcısı olsun Türk Milletinin.

İşsizlik almış başını gidiyor. Ümidini yitiren beyin takımları Ülkeyi terk edip, Avrupa’da iş aramakla zaman geçiriyor. Ne zamana kadar. Aslı olmayan vaatlerle nereye kadar uyuturlar vatandaşı, onu da yapılacak bir seçim sonucuyla öğrenmiş olacağız. Aldatma bu kadar kolay olmamalı. Zaten olmuyor.

Değerli okurlarım. Satırlarıma son verirken sağ ve sağlıklı huzur dolu günlerin gelmesi temennisiyle hoşça kalın. Saygılarımla.

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 82 defa okunmuş.
 • ALDATMAK BU KADAR KOLAY. Esnaf siftahsız dükkân kapatırken
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın