Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
AMERİKANCILIK MAHKÛM EDİLSİN
Gündüz MURGUL / gmurgul@yahoo.com

AMERİKANCILIK MAHKÛM EDİLSİN

 

Suriye’nin kuzeyinde bir devlet yapılanması oluşturuluyor.  Adı ister “İsrail koridoru”, ister “Kürt koridoru”; yapılanmanın mimarı ABD.

7 Haziran öncesinden bağıra bağıra “geliyorum” diyen tehlike, Amerikancı partiler tarafından-iyi saatte olsunları gücendirmemek hesabı içinde- kulak ardı edilip, şimdilerde enine boyuna tartışılarak sözüm ona çözümler(!) üretiliyor.

Ülkemizin ve de Ortadoğu ülkelerinin devlet güvenliği ve toprak bütünlüğünü tehdit eden gelişmeler, Ayn el Arap/Kobani ile başlamış değil.  Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) çerçevesinde eşbaşkanların görevlendirmesiyle; ülkelerin hallaç pamuğu gibi atılması on yıllardır sürdürülüyor.

Projede, eşbaşkanların dışında silahlı güçler de rol almaktadır.  Irak, Suriye ve Türkiye ayağındaki ABD müttefiki güçler, bu ülkelerde örgütlenmiş Kürt gruplarından oluşmaktadır.

Bunlardan PKK’ye, ABD’nin arkalaması yeni değildir.  PKK’nin her bitirilme aşamasında görünmez ellerin müdahalesiyle TSK’nın ve siyasi güçlerin eli kolu bağlanmıştır.  Bir görünmez el, eşbaşkan siyasiler ve NATO rütbelileriyle ülkemizi avucunda tutan ABD’den başkası değildir.

60’lı, 70’li yıllarda “Yankee Go Home!” diyenler komünistlikle yaftalanabilir de, ancak günümüzde esas tehlikenin ABD projeleri olduğunu en aptalımız bile anlamış olmalıdır.

ABD öncülüğünde yapılan yıkımlar ve Suriye’nin üçe bölünmesi planı olanca çıplaklığıyla ortadadır. Buna rağmen, AKP’nin başını çektiği Esad düşmanlığına sağdan ve soldan destekler gelmeye başlamıştır. Sıranın Türkiye’ye geldiği ayan beyanken, ABD koridorunu, bu gerçeği perdeleyerek ele almak bizim açımızdan en önemli tehlikedir.

Ulusumuz bir yol ayrımına gelmiştir.

Ulusun birliği ve ülkenin esenliği, ABD’yi “büyük müttefik” olarak gören ve ABD’nin sözünden çıkmayan işbirlikçi düzen partilerince sağlanamaz.

Onun için;

Ya ABD’yi egemen güç kabul eden düzen partilerinin peşinden sürüklenerek ülkemiz karmaşa ve kaosun pençelerine düşecek.

Ya da Amerikancı partiler mahkûm edilerek; tam bağımsızlıkçı, anti-emperyalist bir yola girilecek.

Düzen partilerini suçlamayı bırakalım; gelecek kendi ellerimizdedir.

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 285 defa okunmuş.
 • BU İŞTE BİR YANLIŞLIK VAR! Suriye’nin kuzeyinde bir devlet yapılanması oluşturuluyor
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın