Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
5 Aralık 2021 Pazar, Saat:
 • ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ (ADD) DİDİM ŞUBESİNDEN DİDİMLİ ADA CEMRE’YE NUTUK VE PLAKET
 • İstanbul’da düzenlenen Teknofest 2021 Teknoloji yarışmasında, İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde takım halinde birincilik elde eden
 •  

  ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ (ADD) DİDİM ŞUBESİNDEN

  DİDİMLİ ADA CEMRE’YE NUTUK VE PLAKET

   

  İstanbul’da düzenlenen Teknofest 2021 Teknoloji yarışmasında, İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde takım halinde birincilik elde eden Cağaloğlu Anadolu Lisesi takımı üyesi Didim Efeler Ortaokulu mezunu Didimli Ada Cemre Lokmacı’ya, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Didim Şubesi tarafından plaket ve Nutuk kitabı verildi. 

   

   

     

   

  “Ada Cemre, Didimlilerin gurur kaynağı oldu”

  ADD Didim Şube Başkanı Türker Bacaksız plaket töreni öncesi yaptığı konuşmada; “Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofeste 2021 yılında 81 il, 111 ülkeden 44.912 takım ve 200.000 kişi başvurmuştur. Yarışma başvuruları arasından 2.200 takım ve 13.000 yarışmacı ise finalist olarak yarışmıştır. Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST’te dikkatleri üzerine çeken en önemli kategoriden biri de İnsansız Sualtı Sistemleri oldu. Didim Efeler Ortaokulu mezunu şuan ise Cağaloğlu Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ada Cemre Lokmacı ve takımı Calrov, Talay adını verdikleri insansız su altı aracıyla su altının geleceğini Teknofest 2021'de yazarak Türkiye şampiyonu oldu. Bu sene ilk defa katıldıkları Teknofest'te Türkiye çapında otonom görevini eksiksiz tamamlayan tek araç olan Talay'ın mekanik aksamında görev alan Ada Cemre Lokmacı Didimlilerin gurur kaynağı oldu. Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra En Özgün Yazılım ödülüne layık görülen takım 35 000 TL ödül kazandı.” dedi.

   

   

     

   

  Konuşmanın ardından ADD Didim Şube Başkanı Bacaksız tarafından Didim’i ve Türkiye’yi gururlandıran Didimli Ada Cemre Lokmacı’ya plaket ve Nutuk kitabını takdim etti.

   

  Türkiye Şampiyonu olan Ada Cemre Lokmacı ise ADD Didim Şube Başkanı Bacaksız ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

   

     

  HÜRAYDIN GAZETESİ


 • Bu haber 89 defa okunmuş. / Eklenme: 18.11.2021
 • ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ (ADD) DİDİM ŞUBESİNDEN DİDİMLİ ADA CEMRE’YE NUTUK VE PLAKET İstanbul’da düzenlenen Teknofest 2021 Teknoloji yarışmasında, İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde takım halinde birincilik elde eden
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın