Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
6 Mayıs 2021 Perşembe, Saat:
 • Aydın’da, “Aşı Sırası Dolandırıcılığı” Konulu Kısa Film Çekildi.
 • Zeybek Film olarak, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çok kısa bir film çekmek istedik.
 •  

  Aydın’da, “Aşı Sırası Dolandırıcılığı” Konulu Kısa Film Çekildi.

   

  https://www.youtube.com/watch?v=ppWNkD-TdN0

  Zeybek Film olarak, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çok kısa bir film çekmek istedik.

  Covid- 19 Aşı MesajıDolandırıcılığını konu alan film, Aydın Sağlık Müdürlüğü ve Aydın Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle görüşülerek, Yöresel bir Kamu spotu tarzında çekildi.Aydın şivesi olarak hazırlananve 2.Dakika 40 saniye süreli çok kısa filmde senarist ve yapımını da üstlendim. Kurum yetkilileri tarafından beğenilen bu çalışma, internette paylaşılarak vatandaşların da beğenisine sunduk.

   

     

   

  Sağlık Bakanlığından zaman zaman yapılan açıklamalarla,  ‘aşı sıranız geldi’ içerikli sahte SMS’lere ve linklere ilişkin uyarılar yapılmıştı.Bu yöresel kısa filmde, Aşı ile ilgili siber dolandırıcılıkla karşılaşan vatandaşların, hem sağlık hem de maddi kayıplar yaşamaması amaçlanıyor. Ayrıca, kişisel ve kimlik bilgilerini kimseyle paylaşmaması konusunda da uyarılarla dikkat çekiliyor.

   

     

   

  OYUNCULAR; Eşref Gülpınar, Murat Akyüzlü ve Buse Bozan.

  Kamera Levent kaplan ve Montajı Onur Şahin.

  “TEŞEKKÜR NİTELİĞİNDE MİNİK BİR PROJE”

  ((Eşref Gülpınar olarak, yıllarca çizdiğim sayısız resimlerden sonra, Aydın’da birçok yöresel şiir ve türkü ye imza attım diyebilirim. Zeybek Film adıyla Aydın’ımızın,  yöresel ve kültürel tanıtımında katkıda bulunmak amacıyla, Klipler- tanıtım filmler çekmeye çalışıyorum.Yasakların ve davranış kısıtlamalarının, toplumsal ve ekonomik etkilerinin kaçınılmaz olduğu günlerdeyiz.Aydın’lıbir vatandaş olarak, bu süreçtegece gündüz emeği geçenSağlık çalışanlarına ve Emniyet güçlerimize, teşekkür niteliğinde minik bir proje tasarladım,Senaryosunu yazıp yetkililerle görüştüm. Kendilerinden onay aldıktan sonra, gerekli makamlardan izni de alarak çekimlerimizi gerçekleştirdik. Bize,Coronasüreci ile ilgili naçizane bir hizmet edebilme şansını veren, Aydın Sağlık Müdürlüğümüze, Aydın Emniyet Müdürlüğümüze ve Tüm ekibimize, emeği geçen herkese yürekten teşekkürler))

   

     


 • Bu haber 50 defa okunmuş. / Eklenme: 19.4.2021
 • Aydın’da, “Aşı Sırası Dolandırıcılığı” Konulu Kısa Film Çekildi. Zeybek Film olarak, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çok kısa bir film çekmek istedik.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın