Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
 • Başkan Atabay, Meclisin Onayına Yine Bir İlki Getirdi.
 • Küresel ısınmanın Dünyada yankıları ve etkileri görülmeye başlandığı bu günlerde Başkan Atabay bir ilki daha meclise getirerek İlklere İmza atmaya devam ediyor.
 •  

  Başkan Atabay, Meclisin Onayına Yine Bir İlki Getirdi.

   

  Küresel ısınmanın Dünyada yankıları ve etkileri görülmeye başlandığı bu günlerde Başkan Atabay bir ilki daha meclise getirerek İlklere İmza atmaya devam ediyor.

   

     

   

  23.01.2021 tarih ve 31373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak Yürürlüğe giren, 11.07.2021 tarih ve 31538 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak değişikliği yapılan "Planlı Alanlar İmar Yönetmenliğinin 57. Maddesinin 7. Fıkrasının (a) Bendinde," " 2000m2 den büyük parsellerde yapılacak olan yapıların mekanik tesisat projelerinin " çatı yüzeyinden toplanacak yağmur sularının gerekmesi halinde" filtre edilerek bir tankta toplanması ve bina, tuvalet sifonlarında kullanılması amacı ile yağmur suyu toplama sistemi zorunludur." Hükmünü İlk Uygulayan Belediye Olarak Meclis Üyelerinin Oy Birliği ile kabul edilerek yürürlüğe girdi.

   

     

   

  Bundan böyle yeni yapılacak olan binalarda 2000 m2yi geçen tesislerde yağmur suyu toplama depolarının yapılması zorunlu hale getirildi. Toplanan yağmur sularının Bina, tuvalet temizliğinde filtrelenmiş olarak kullanılması, artan fazlalık su, tesisat projesinde gösterilmek sureti ile bahçe ve ortak alanlarda kullanıla bilecek.

  Küresel ısınmanın getirdiği ve dünyada su sıkıntısının her geçen gün arttığı ve daha da artacağı göz önüne alınarak, suya olan ihtiyacın ve bir damla suyun ziyan edilmemesi açısından çok önemli bir karara imza atan Didim Belediyesinin bu kararı halktan da büyük destek gördü.

  DİDİMA HABER


 • Bu haber 175 defa okunmuş. / Eklenme: 12.10.2021
 • Başkan Atabay, Meclisin Onayına Yine Bir İlki Getirdi. Küresel ısınmanın Dünyada yankıları ve etkileri görülmeye başlandığı bu günlerde Başkan Atabay bir ilki daha meclise getirerek İlklere İmza atmaya devam ediyor.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın