Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
Bu Projeler Akbük’ün Kaderini Değiştirecek
Bulent ESER /  bulenteserakbuk@hotmail.com

Bu  Projeler  Akbük’ün  Kaderini  Değiştirecek

Hep gündeme gelmiştir, getirmişizdir, Akbük bu güne kadar birçok hizmetten nasibini alamadı sırf bu yüzden üvey evlat muamelesi benzetmesi yapmışızdır.

Yetkililerden Aldığımız cevaplar ise hep aynı olmuştur “Efendim Akbük’ün Alt Yapısı yok o yüzden kalıcı bir şeyler yapamıyoruz”

Yapılan Açıklamalara göre;

Alın size alt yapı

Toplamda 100 kilometre uzunluğunda hat ve terfi merkezi yapımını içeren çalışma 23 milyon TL’ye mal olacak. Mahallenin kanalizasyonu Didim Atık Su Arıtma Tesisi’ne bağlanarak, fosseptik sistemi ortadan kalkacak. Yapılan çalışma ile eskiyen ve sık sık sorun çıkaran hatlardan kaynaklanan arızaları önleyecek ve özellikle yaz aylarında sıcak sebebiyle yaşanan koku sorununu da çözülmüş olacak.

Bunlarla bitmiyor..  Kanalizasyonla birlikte ki bitirildiği taktirde ardından yol yapımları da gerçekleştirilecek. Parke ve asfalt çalışması yapılacak. Böylece Altyapı dönüşümü, üst yapıyla da süslenecek.

Bittimi?  Hayır… Elbette altyapı faaliyetleri kanalizasyonla sınırlı kalmayacak. İçme suyu konusunda önemli proje çalışmaları var.  1 milyar lira yatırımla yapılacak olan iki barajdan birisi yani Beşparmak Barajı, Didim ve Akbük’ün içme suyu ihtiyacını uzunca yıllar karşılayacak.

Ne güzel değil mi?

Bu arada Didim Belediye başkanı A.Deniz Atabay’ın sözünü de hatırlatmaya gerek yok sanırım ne demişti? 

“Aydın’ın incisi Akbük ve Fevzipaşa mahallelerine bu güne kadar yeterince hizmet götüremedik çünkü alt yapısı yoktu, bu konu artık çözülüyor, bundan sonra yürüyüş alanları, parkları, sahil yolu çalışmaları ve uygulanacak örnek projelerle buraları Cennet ten bir köşe haline getireceğiz, Fevzipaşa Mahallesi Pazar yeri ile ilgili çalışmalar ise hızla devam ediyor oraya yakışır bir Pazar yeri,  projelerimiz arasında ve kısa zamanda gereği  yapılacak.”

Evet sevgili okurlarımız durum böyle..Daha ne isteriz ki ?

Kalın Sağlıcakla.

 

 

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 404 defa okunmuş.
 • KONU ARAZİ TALANI İSE; bundan sonra yürüyüş alanları, parkları, sahil yolu
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın