Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
29 Eylül 2020 Salı, Saat:
BÜGÜN VE YARIN!
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

BÜGÜN VE YARIN!

Merhaba tüm okurlarıma ve bu günü göre bilen tüm yaratılmışlara Merhaba. Zorluklar içersinde geçen bir haftayı daha geride bıraktık. Her zorluğa, olumsuzluklara rağmen geçen bir hafta. Zorluklar derken tabiki her kesim için olan zorluklar. Geçim zorlukları, hava şartlarının verdiği zorluklar, insanın insana olan değer yargılarının eksikliğinden oluşan zorluklar. Say saya bildiğince. Kişilerin kendine has yaşamlarının verdiği yaşattığı ile değişkenlik gösteren zorluklar.

Ben bu gün bu günümüz ve yarınımız için duyduğum tasadan kendimce bahsetmek ve çözümlerin neler olabileceğinden kendi kelime dağarcığımla paylaşmak istedim.

Bizler yani belli yaşa gelmiş Ülkenin geçmişte ve bu gününde birşeyler yapmaya, Ülke için, Milletimiz için, Dünya için çaba göstermiş kesim. Ve  geleceğimiz, yarınımız olan gençlerimiz.

Gün geçmiyor ki gençlerimiz ile ilgili olumsuz haberler görmeyelim. Gün geçmiyorki gençlerimizin önü alınması gereken fakat yeterince eğilemediğimiz sorunlarının olmadığı bir gün olsun. Bu sorunların ortaya çıkmasındaki en büyük etken biz geçmiş ve bu gün olanların eksiği, duyarsızlığı, ilgisizliği, nemelazımcılığı olarak görüyorum.

Gençlerimize ışık tutacak Bir Önderimiz yokmu. Elbetteki var. Geçmiş dediğimiz günlerde İnsanlığa ışık olacak liderler dünyamızı yönetmedimi. Fazla detaya inmeden Ülkem için konuşacağım.  Bir Liderimiz var Mustafa Kemal Atatürk. Sadece Ülkesine değil Dünyaya mal olmuş bir lider. Işte sana ışık tutacak, yolunu aydınlatacak siyasi bir lider. Al onu şiar et kendine. Bir lider daha var, dini lider. Kutsal kitabı ile yolunu aydınlatan. Doğruyu yanlışı öğreten, kendi yaşadığı zamanla bu günü ve geleceği aydınlatan söylemleri ile Bir ışık Hz. Muhammet Mustafa. Neden bu iki lideri kendine yaktıkları ışıkla yol gösterici olarak hayatının düzenleyicisi yapmazsın.

Biz, bu gün olan bizler. Bu ışıkları kendimize ışık olarak tam anlamı ile alamadığımız için, yarınımız çocuklarımızın da eline, yüreğine yerleştirememişiz. Yarınlarımızı iki ışığın aydınlığına sevk edememişiz. Tam tersi yarınlarımız ile çekişir duruma gelmişiz. Anlamak istememişiz onları. Yol yordam verememiş ama beklemişiz onlardan. Vermediğin bir şeyi nasıl beklersin yarınlarından. Açın genç neslin önünü. Geçmişteki yanlışlarımızdan vaz geçip, yarınlarımıza güveneceğimiz gençler yetiştirip onlara inanalım. Yeri geldiğinde akılcı katılımda, yol göstermekte danıştığı kişi olalım. Köstek değil destek olalım.

Geçtiğimiz gün bir partinin il kongresine katıldık. Sessiz sakin, olması gereken gibi bir kongre. Orada dikkatimi çeken önemli bir detay olduğu için bu yazımı kaleme aldım. O detayda o kongrede Genç neslin yok denecek kadar az olması. Kızdım kendime neden benim genç çocuğum, arkadaşımın genç çocuğu, mahallemin, ilçemin, ilimin, Ülkemin genci orada yok. O görevlere talip değil.

Kendi fikrimce şu nedenle yok. Gençlerimizin önünü açmıyoruz. Yollarına devam etmeleri için bulunduğumuz görev yerlerinden, makamlardan vaz geçemiyoruz. Baskılıyoruz yarınlarımızı. O nedenle yoklar. Biz yarınımızı baskılıyor ve onları yetiştirmiyor, yarınımızı emanet edeceğimiz kişileri bilgisiz, bilinçsiz, kavgacı anlayışsızlığa teslim ediyoruz.

Yarınlarımız bu olumsuzluklara rağmen kendi emekleri ile birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Bunuda görüyor ve o bir avuç olan yarınlarımız gençlerimizi yürekten alkışlıyorum. Sizin gibiler bir avuç değil Binlerce olmalı. Biz sizlere veremiyoruz lütfen siz birlik olun, alın. Siz geleceğinizi, yarınlarınızı çok daha iyi yetiştirin.

Her daim baki olan dileklerimle. Dost kalın. Dostça kalın. SEVGİYLE kalın.

 

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (4 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 178 defa okunmuş.
 • AMAN HAAAA! Ülkenin geçmişte ve bu gününde
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın