Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
16 Ekim 2018 Salı, Saat:
 • CHP li Baydar “Siyasette küsme, darılma, gücenme olmaz.”
  Yazı Boyutu : A A A
 • CHP li Baydar “Siyasette küsme, darılma, gücenme olmaz.”
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  CHP li Baydar “Siyasette küsme, darılma, gücenme olmaz.”

   

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, CHP Didim İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Partiye karşı her hangi bir küskünlüğü olmadığını belirten Baydar, 7 yıl rektörlüğünü yaptığı Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeki görevine devam edeceğini söyledi.

   

   

   

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezince 24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde partisinden aday gösterilmeyen CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar, CHP Didim İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

  Metin Lütfi Baydar’ı CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Okan Kılıç, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer karşıladı. Partililere hitaben konuşmasında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin iyi bir kampanya süreci yürüttüğünü ve bundan mutluluk duyduklarını belirten Baydar, “Örgüt hareketlendi ve örgütte belirli bir canlılık oldu. Bu canlılık inşallah 24 Haziran’a kadar devam eder. İnşallah ilk turda seçimi alırız diye düşünüyorum” dedi.

   

   

   

  Ellerindeki matematiğe göre ciddi çalışmaları gerektiğini ifade eden CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar, “59 milyon seçmen var, bunun 50 milyonu oy kullanır diye düşünülüyor. Yani en az 25 milyon oy almamız gerekiyor. AKP, son 1 Kasım seçimlerinde 25 milyona yakın oy aldı. Şimdi bu 25 milyon oyu nasıl bir arada tutabilir ime bakıyor. Önce imar affı ile vergi affı getirdi ve son olarak emeklimize bin lira ikramiye ile 25 milyon oyu azaltmadan 24 Haziran’a getirmeye çalışıyor” diye konuştu. “Ciddi çalışmamız gerekiyor” diyen CHP’li Baydar, “Bu rüzgarı yakaladık, birçok mitingde bunları görüyoruz. Vatandaşın toparlanma olmadan kendi isteğiyle, kendi arzusuyla Muharrem İnce’nin mitinglerine ciddi destek verdiğini görüyoruz. Ben Didim’de de aynı desteğin olacağını hissediyorum” ifadesini kullandı.

  “Siyaset yapmak için illa milletvekili olmaya gerek yok”

  CHP Genel Merkezi’nin kendisinin yeniden Milletvekili adayı olmasını uygun görmediğini anlatan Baydar, şunları söyledi: “Siyasette küsme, darılma, gücenme olmaz. Bu dönem böyle değerlendirilir ama ben Aydın örgütünün 2015 yılında yapılan ön seçimde birinci olmuş ve bunu bir madalya olarak taşıyan biriyim. Siyaset yapmak için illa milletvekili olmaya gerek yok. Benim telefonum her zaman açık. Aydınlıların bir hemşerisi olarak her zaman bir telefon kadar herkese yakınım.”

   

   

   

  “GÖREVİME DEVAM EDECEĞİM”

  Milletvekillerinin resmi yasal süreç olarak ayrıldıkları üniversitelere geri döndüklerini kaydeden CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, kendisinin de 25 Haziran’dan itibaren daha önce 7 yıl rektörlüğünü yaptığı Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’ne Ortopedi ve Travmatoloji Profesörü olarak görevine devam edeceğini söyledi.

  Kapısının Aydınlılara her zaman açık olduğunu sözlerine ekleyen CHP’li Baydar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin orijinal düşüncelerine sahip olmaktan gurur duyuyorum. El birliğiyle Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’nin biran önce ülke yönetimine ve Türkiye’ye el koyması konusunda var olan bütün desteğimiz devam edecek. Ben herkese bir telefon mesafesindeyim. Didim örgütü, benim geldiğim her zaman kendimi mutlu hissettiğim, CHP’li olmaktan onur duyduğum, başarısını her seçimde artırarak kanıtlamış güçlü bir örgüt. Burada güçlü bir CHP yapısı var. Buradaki güçlü yapı 24 Haziran seçimine de yansıyacak.” 

   


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 273 defa okunmuş. / Eklenme: 11.6.2018
 • CHP li Baydar “Siyasette küsme, darılma, gücenme olmaz.” CHP li Baydar “Siyasette küsme, darılma, gücenme olmaz.”
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın