Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
4 Aralık 2021 Cumartesi, Saat:
 • Chp’den Rize Çıkartması
 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, PM Üyeleri, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarından oluşan CHP Heyeti Rize’de 2 günlük programı tamamladı.
 •  

  Chp’den Rize Çıkartması

   

  29 Kişilik Heyet 2 Günlük Saha Ziyaretlerini Tamamladı

   

   

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, PM Üyeleri, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarından oluşan CHP Heyeti Rize’de 2 günlük programı tamamladı. CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları, yöneticiler ve partililerle birlikte İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasıyla başlayan Rize programında; kanaat önderleriyle görüşmelerden, esnaf ziyaretlerine, muhtarlarla toplantıdan,açılışlara yoğun bir programla Rizelilerle buluşan CHP heyeti, merkezin yanısıra tüm ilçelerde ve köylerde de vatandaşları dinledi. 2 günlük saha ziyaretlerindesorunları not eden CHP heyeti; hazırladıkları Çay yasası başta olmak üzere CHP’nin politikalarını anlattı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulmak üzere tespitlerin yer aldığı çalışma raporu hazırlandı.

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, heyetle birlikte ilk gün yaptığı açıklamada; "Çay Kanunu Millet İttifakı’nın iktidarında ilk bir yıl içinde yürürlüğe girecek ve yasallaştırılacak. Çayda kota uygulamasına son verilerek ÇAYKUR, eski ihtişamlı ve kar eden, çay üreticilerinin ekmeğini kazandığı ve hak ettiği bedeli aldığı bir kurum haline liyakatlı yönetimlerle iş başına getirerek dönecek" dedi.

   

   

  Chp Sahada, İktidar Vekilleri Nerede?

   

  Ayder Yaylası-TOKİ sorunundan Çaykur’a, sanayi sitesinin taleplerinden, KYK’da verilen porsiyonlarla doymadıklarını, suya paralarının kalmadığını aktaran gençlere, doların gidişatına ve Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma dair şikayetlerini aktaran esnaftan “tüccar eline bırakılıyoruz” diyerek AKP’nin verdiği sözleri unutup Çay Yasası’nın bir türlü çıkarılmamasına tepkilerini dile getiren üreticilere Rizelileri yerinde ziyaretlerden öne çıkanlardan bazıları:

   

   

  Esnaf Bankalara Borçlu

   

  Rize merkez kumaş satıcısı: 10-15 günden beri dolar bazında piyasadan mal alamıyoruz. 10 günden beri müşterilerimize söylüyoruz mal yok ve alamıyoruz. İmalatçıların dolardan dolayı ipliklerin dışarıdan alınamadığı, üretim maliyetinin dolardan dolayı arttığı ortada. ..Ben şuanda dışarıdan mal alamıyorum sıkıntı büyük. Devletinde yaptığı bir şey yok. Sadece pandemide 1000 lira kira parası verdi. Bu süreçte bankalara borçlandık. Pandemide 300 bin lira çektim 480 bin lira geri ödeyeceğim.

   

  Derdimiz İş, Gelecek Kaygısı

   

  Üniversite öğrencisi 1: Ailem bana bir şekilde bakmaya çalışıyor evet ama şuan arkadaşımla buraya (kafeye) oturmaya geldim ve konuştuğumuz şey iş. Ben okuyacak mıyım işe mi gireceğim? Okuyacaksın da, gezeceksin de arkadaşlarınla ama yetmiyor.

   

  Chp’nin Gençlere Vaatleri Sahada Karşılık Buluyor

   

    

   

   

  Üniversite Öğrencisi 2: Bizler için aylık bir kart çıkarsınlar içinde belli bir limit olsun sinemalara girelim, kitap alalım bize yarayabilecek bir şeyler için katkı sağlasınlar. Üniversiteye giden her öğrencinin üniversite iş kaygısı var. Genciz eğleneceğiz, oradan oraya gideceğiz parti dediğimizde aklımıza siyasi partinin gelmediği bir Türkiye iyi olurdu.

   

  Üniversite Öğrencileri Açım Doymuyorum Diyor

   

  Üniversite Öğrencisi 3: Kötü bir KYK yurdu çıktı. Yemekler kötü, akşam yemeği 12 lira su 1,5 TL… Su almak için üstüne yine para veriyoruz. Akşam yemeği için bize devletin verdiği 13 TL! Öğlen yemeği zaten yok. Sabah kahvaltısı 6 lira… Ben hep açım, bu menüyle hiç doymuyorum. Hep aç geziyorum.

   

  Z Kuşağı Artık Oy Vermeyecek!

  Çalışan genç kız: Ben çalışıyorum ihtiyaçlarımı karşılamakta zorlanıyorum, ya çalışmayanlar ne yapsın? Diyorlar ki telefonunu çıkar, telefon ihtiyaç olan bir şey, olmak zorunda. Kalkıp da kimse telefonunu çıkar demesin. Kendi maaşını yükseltiyorsun gençlerin maaşını bursunu da yükselt! Herkes sigortalı olsun para kazansın. Yapmışsın kendi maaşını kaç milyar! Ordanburdan para alıyorsun kendi maaşını bu kadar yükseltiyorsan bizlerin de yükselteceksin. 6 çocuğu olan baba, o çocuğunu mu okutsun, bunu mu, diğerini mi? Hangi çocuğunu okutsun! Çocukları küçükse onun yemeğini mi alsın, bezini mi alsın? Nasıl alsın! Hangisini alsın? Bizim diyeceğimiz çok şey var sinirleniyoruz artık. Mesela Z kuşağı diyorlar değil mi? Bir kişi oy vermeyecek. Çocuklar vermeyeceğiz diyor.

   

  “Sorarlar Bir Gün Sorarlar!

   

  Berber: “AKP’liler gelmedi hiç. Soracağız hesabını, bizim hangi hakkımızı savundunuz diye. Ne yaptınız mecliste diye soracağız onlara.”

   

  Bir Kilo Ot İle Bir Kilo Yaş Çay Aynı Para!

   

  İyidere Çiftlik köyünde üretici “Çayın kilosunu 1 lira 10 kuruşa topluyoruz. 2 lira 40 kuruşa satıyoruz. Gübresi, nakliyesi, budaması, taşıma gideri, kotası, işçiliği derken elde bir şey kalmıyor.30 bin lira zararım var. Çoğu kimse de aynı durumda… Hayvanlarımıza verdiğimiz 1 kilo ot ile 1 kilo yaş çay aynı para… Taban fiyatın altında yaş çay alınmasın”

   

  DİDİMA HABER

   


 • Bu haber 85 defa okunmuş. / Eklenme: 27.10.2021
 • Chp’den Rize Çıkartması CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, PM Üyeleri, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarından oluşan CHP Heyeti Rize’de 2 günlük programı tamamladı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın