Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
 • Cinayet Şüphelileri Cinayeti İtiraf Etmedi
 • Didim emniyeti olayda kullanılan tabancayı ele geçiremezken, olayla ilgili 78 ayrı işyerinden 312 saatlik kamera incelenerek olay aydınlatıldı.
 •  

  Cinayet Şüphelileri Cinayeti İtiraf Etmedi

   

  Aydın’ın Didim ilçesinde öldürülen Abdulkadir Görmez’in cinayetiyle ilgili olarak göz altına alınan 9 şüpheliden 4'ü tutuklanmıştı.  Didim emniyeti olayda kullanılan tabancayı ele geçiremezken, olayla ilgili 78 ayrı işyerinden 312 saatlik kamera incelenerek olay aydınlatıldı.

   

   

  Edinilen bilgiye göre; Geçtiğimiz günlerde Didim'de meydana gelen olayda Cumhuriyet Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi'nde Kadir Görmez 5 el ateş edilerek öldürülmüştü.  Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Grup Amirliği ekipleri cinayetle ilgili çalışma başlatmış, olayın meydana geldiği bölgedeki 78 ayrı işyerinin kameralarından 312 saatlik görüntüleri inceledi. Göz altına alınan 9 şüphelinin ev aramalarından ise 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek ile çok sayıda fişek ele geçirildi.

  Olayda kullanılan araç ve sürücüsünün göz altına alınmasına rağmen, olayda kullanılan tabanca ise ele geçirilemedi. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından Adliyeye sevk edildi. Şüpheliler ifadelerinde cinayeti işlediklerini itiraf etmezken, olay yerinden araçla geçen şüpheli ise ifadesinde araçla bölgeye başka bir sebeple gittiğini ve olayla alakası olmadığını , yaya olarak bölgede bulunan bir diğer şüpheli ise  olay anında bölgede olmasına rağmen, olayla alakası olmadığını ifadesinde paylaştığı öğrenildi.  Cinayetle ilgili ise Savcılığın da dosyada gizlilik kararı aldığı da öğrenildi.

   

   

  KAN DAVASI ŞÜPHESİ

  Cinayetle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 kişinin 27 Mayıs 2021’de görüştüğü kızın ağabeyi tarafından öldürülen Yusuf Bulgan’ın iki kardeşi ile 7 akrabası olduğu ve tutuklanan 4 şüphelinin ise öldürülen Bulgan'ın iki kardeşi ve akrabaları olduğu öğrenildi.

  DİDİMA HABER


 • Bu haber 79 defa okunmuş. / Eklenme: 11.10.2021
 • Cinayet Şüphelileri Cinayeti İtiraf Etmedi Didim emniyeti olayda kullanılan tabancayı ele geçiremezken, olayla ilgili 78 ayrı işyerinden 312 saatlik kamera incelenerek olay aydınlatıldı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın