Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
17 Temmuz 2019 Çarşamba, Saat:
 • DİDİM GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (DİGİAD) ATATÜRK AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ YAPTI..
  Yazı Boyutu : A A A
 • Didim Genç İş Adamları Derneği, Garnizon Komutanlığının izni ile askeri sahada ağaçlandırma bölgesine 650 çam fidanı dikti.
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  DİDİM GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (DİGİAD) ATATÜRK AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ YAPTI..

   

  DİGİAD'DAN ÇEVRECİ DAVRANIŞ

   

   

  Didim Genç İş Adamları Derneği, Garnizon Komutanlığının izni ile askeri sahada ağaçlandırma bölgesine 650 çam fidanı dikti.

  Ağaçlandırma etkinliğine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, CHP Aydın Millet Vekili Süleyman Bülbül, Didim İlçe Emn. Müdürü Serkan Demircioğlu, Didim CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Millet İttifakı Belediye Meclis üye adayları, DİGİAD Başkanı Kerim Küsmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bazı STK Başkan ve yardımcıları, öğrenciler ve çok sayıda Didimli katıldı.

   

   

   

   

   

  Açılış konuşmasını yapan DİGİAD Başkanı Kerim Küsmez; “ Didim Genç İş Adamları Derneği bu gün burada gelecek nesillere ve  doğaya vefa borcunu ödemektedir. Orman haftasına girdiğimiz bu günlerde ben ve yönetim kurulum yeşil bir Didim için bir ağaç bir nefes amacıyla bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. 600 fidan bu alana 1400 fidanda geçtiğimiz yıl yanan yanmış olan yeşil kentteki alana dikilecektir. Didim’imize ve Ülkemize hizmet etmek biz gençlerin vazifesidir. Biz Didim Genç İş Adamları Derneği olarak Bizlere verdikleri katkılarından dolayı Aydın Vali Yardımcımız sayın Mustafa Hulusi Arat’a, Kaymakamımız Mehmet Türköz’e, garnizon komutanımız Albay Çetin Gülseven’e ve Belediye Başkanımız A.Deniz Atabay’a ve bu gün bizleri pnurlandıran Aydın Millet Vekilimiz Süleyman Bülbül’e, katkıları ve desteklerine teşekkür ederiz.  Bu gün 600 fidan ile başlattığımız etkinliğimiz ve Hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Didim’imize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

   

   

   

   

   

  Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven’de konuşmasında; “ Hattı Müdafaa yoktur Sathı Müdafaa vardır, O satıh bütün Vatandır.” Atamızın bizlere verdiği bu düstur ile vatanın her karesine sahip çıkıp korumak görevimizdir. Bu gün burada bu güzel isim ile ağaçlandırma yapan Genç İş Adamları Dernek Başkanına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Kendileri bizlerden yer tahsisi talebinde bulunmuşlar, Bizlerde bu isteklerine kayıtsız kalmayıp gerekli izinleri alarak Özellikle yangın ve bazı olumsuz nedenlerle yok olan ağaçların yerinin olduğu bölge seçilerek ağaçlandırma bölgesi olarak tahsis etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Hiç kimse sanmasın ki bu topraklar sahipsizdir. Kimse Milletin olan bu toprakları haksız yere gasp edemez. Ağaçları yok ederek, kendilerine toprak kazandırma gayreti ve gafleti içinde olanlar devletin ve Milletin gücünün karşısında bu emellerine sahip olamayacaklardır. İşte bu gün burada Vatanın topraklarını ağaçlandırmak isteyen böyle gençler ile zihniyetleri bozuk kişilere en güzel cevap verilmiştir. Yüreği Vatan ve Toprak sevgisi ile yüklü Gençlerimizle bu Vatan, daha ileri daha müreffeh olacaktır.” Dedi.

   

   

   

   

   

  Kaymakam Türköz’de açıklamasında; “ Genç İş Adamları Derneğimizin bu çalışmaları gençlerimize olan güvenimizin ne denli doğru olduğunu göstermektedir. Bu gün 650 fidanla yapılan ağaçlandırma ilerleyen günlerde dahada artarak 6500 lere çıkacak olmasından eminim. Ben DİGİAD Başkanı sayın Küsmez’e ve yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Didim’imize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

  Daha sonra DİGİAD tarafından temin edilen çam fidanları açılan çukurlara, konuklar tarafından sevgi ve itina ile dikilerek toprakla buluşturuldu.

   


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (2 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 341 defa okunmuş. / Eklenme: 19.3.2019
 • DİDİM GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (DİGİAD) ATATÜRK AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ YAPTI.. Didim Genç İş Adamları Derneği, Garnizon Komutanlığının izni ile askeri sahada ağaçlandırma bölgesine 650 çam fidanı dikti.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın