Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
 • Didim Meslek Okulundan Esnafa Müjde Bu Yılda Online Eğitime Devam
 • Çalışanların haftada iki gün meslek okuluna gelerek derslere girmesinin, iş yerleri açısından zorluklar yaşanacağı görüşü ile,
 •  

  Didim Meslek Okulundan Esnafa Müjde

   Bu Yılda Online Eğitime Devam

   

  Geçtiğimiz günlerde Didim Mesleki Eğitim Okul Müdürü ve Esnaf Odası Başkanı tarafından açıklanan yüz yüze eğitimden, Çalışanların haftada iki gün meslek okuluna gelerek derslere girmesinin, iş yerleri açısından zorluklar yaşanacağı görüşü ile, yapılan istek ve müracaatlar Bakanlık tarafından olumlu karşılanarak Online eğitime geçildiğini açıkladılar. Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul ile Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap, meslek ustalarına yönelik online lise eğitimiyle ilgili basına bilgi verdi.

   

   

  Didim Esnaf Odası’nda kahvaltılı olarak gerçekleştirilen toplantıya, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap, Oda Başkan Yardımcısı Nihat Özçevik ile basın mensupları katıldı.

  Toplantıda konuşan Erul, geçen yıl pandemi sebebiyle ustalara yönelik lise eğitiminin online yapıldığını ve 81 ustanın diploma sahibi olduğunu hatırlattı. Erul, son genelge ile ustalara yönelik online lise eğitiminin bu yıl da yapılacağını ifade ederek, “İlçemizde bu eğitime katılamayanlar oldu. Bu kişilerin de bu eğitimleri alarak lise diploması almalarını istiyoruz. Bu konuda odadan ve Mesleki Eğitim Merkezinden bilgi alabilirler.” dedi.

   

   

  Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şap ise online eğitimde Aydın'da en fazla başvuru yapan ilçe olduklarını ifade ederek merkez olarak 30 öğretmen ile eğitimdeki durumlarının da iyi olduğunu ifade etti. Şap, eylül ayı itibariyle 80 öğrencinin kayıt olduğunu belirterek, “Online eğitime geçen yıl 98 kayıt yaptırıldı ama 81 usta belge aldı. Bu yıl da MEB ile yapılan görüşmeler neticesinde online eğitime karar verildi. Çünkü ustaların haftanın iki gün okula gelmeleri zor olacaktı. Şu ana kadar 4 kayıt yaptık, sayı 12’ye ulaşınca sınıf açılıyor. Ustaların 15 Ekim’e kadar kayıt yaptırmalarını istiyoruz. Burada eğitimini başarıyla tamamlayanlar lise diploması almaya hak kazanacak.” ifadelerini kullandı.

  DİDİMA HABER

   


 • Bu haber 81 defa okunmuş. / Eklenme: 25.9.2021
 • Didim Meslek Okulundan Esnafa Müjde Bu Yılda Online Eğitime Devam Çalışanların haftada iki gün meslek okuluna gelerek derslere girmesinin, iş yerleri açısından zorluklar yaşanacağı görüşü ile,
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın