Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
4 Ağustos 2021 Çarşamba, Saat:
 • Didim Ticaret Odası Başkanlığı Nefes Kredisine Başvuruda Ciro Şartının Kaldırılmasını İstiyoruz.
 • Didim Ticaret Odası Başkanlığı Nefes Kredisine Başvuruda Ciro Şartının Kaldırılmasını İstiyoruz.
 •  

  Didim Ticaret Odası Başkanlığı

  Nefes Kredisine Başvuruda Ciro Şartının Kaldırılmasını İstiyoruz.

   

  İlgili mercilere iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına yazdığımız talep yazımız.

  Salgınla mücadelede Devletimizce yürütülmekte olan Sağlık ve Ekonomi alanındaki mücadeleye Birliğimizin vermiş olduğu destek takdire şayandır. Bu mücadele kapsamında Birliğimiz önderliğinde ve 365 Oda ve Borsamızın katkılarıyla hayata geçen NEFES 2021 projesi birçok üyemize nefes alma noktasında umut olmuştur. Ancak söz konusu krediden faydalanmak isteyen üyelerimiz 2020 yılına ait cirosunun 2019 yılına göre %25 düşük olması şartı bu destekle nefes alabilecek olan üyelerimizi direkt sistem dışı bırakmaktadır. Çünkü özellikle pandemi döneminde meydana gelen gerek ham madde gerekse diğer girdi kalemlerindeki yüksek maliyet artışları söz konusu işletme cirolarında sayısal olarak kâğıt üzerinde suni bir artışa neden olmuştur. Ancak reel olarak bakıldığında işletmelerin zor durumda olduğu açıktır.

   

   

  Bu sebeple kredi kullandırma limitleri aynı kalmak koşuluyla Nefes 2021 Projesi başvuru şartları arasındaki ciro kaybı şartının kaldırılması bu finansman kaynağına ihtiyaç duyan üyelerimiz açısından büyük önem arz etmektedir.

  Kuruluş kanunu gereği üyelerinin sorunlarına çözüm bulmak için mücadele eden tüm oda ve borsalarımıza her daim vermiş olduğunuz desteğe minnettar olduğumuzu bildirir, söz konusu talebimizin ilgili mercilere aktarılması noktasında gerekli çalışmaların yapılmasını arz ederiz.

  Saygılarımızla

  HİLMİ ERBAŞ

  Yönetim Kurulu Başkanı

   

  DİDİMA HABER


 • Bu haber 72 defa okunmuş. / Eklenme: 18.6.2021
 • Didim Ticaret Odası Başkanlığı Nefes Kredisine Başvuruda Ciro Şartının Kaldırılmasını İstiyoruz. Didim Ticaret Odası Başkanlığı Nefes Kredisine Başvuruda Ciro Şartının Kaldırılmasını İstiyoruz.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın