Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
22 Ocak 2021 Cuma, Saat:
EYVAH… AYVAH… AYVAH…
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

EYVAH… AYVAH… AYVAH…

Değerli okurlarım. Cumhur İttifakı o kadar hızla oy kaybediyor ki, ne Sn. Recep Tayyip Erdoğan ne de Sn. Devlet Bahçeli bu oy kaybını durduramamaktadırlar. Neden mi? Nedeni çok basit.” "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" vatandaşları çok ağır şekilde mağdur etmesindedir.

Vatandaşlar hep bir ağızdan “Yandım Allah, ekmeğe muhtacız, geçinemiyoruz" Dedikçe Hükümet duymazdan gelmekte zam üstüne zam yapmakta gerek asgari ücret gerekse memur maaş zammı gerekse emekliye verdikleri üç kuruş, helaki Esnaf ve Sanatkârlara yardım adı altında yaptıkları veya yapacakları nakit yardımların hiçbir şeye yetmeyeceği aşikâr olan yardım. İşsizliğin 12 milyona ulaştığı bir ülkede oy almaları mümkün mü? Asla. Peki, bu durumu kendileri bilmiyor mu? Elbette biliyorlar. Dolayısıyla yeni ittifakların peşine düştüklerini görmekteyim.

Değerli okurlarım. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar kötü yönetilirken, vatandaşının inim inim inlerken, perişan aç ve susuz kalmışken Sn. Devlet Bahçeli’nin, Sn. Erdoğan’a "Başarı dileklerini" sunmasının anlamı ne?

Değerli okurlarım. Saadet Partisi Genel Başkanı Sn. Temel Karamollaoğlu varken Sn. Erdoğan’ın Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk'ü hatırlaması ve ziyaret etmesinin anlamı ne? Benim analizime göre mevcut Cumhur İttifakı’nın tek başına olası bir genel seçimde % 51 bulmalarının mümkün olmadığıdır. Ateş bacayı sarmış olarak görüyorum.

Değerli okurlarım. Sn. Erdoğan ve Sn. Bahçeli, İYİ Parti'ye kanca kanca atarak çeşitli iftira ve hakaretler içeren beyanları ki, İP dedikleri, illet ve zillet dedikleri İYİ Parti lideri Meral Akşener'i bir anda, "Yerli ve Milli" ilan edip peş peşe çağrılar yapmaya başladılar;- "Yuvaya Dön…" “evine dön ”Neden? Gördüler İYİ PARTİ SN.MERAL AKŞENER VE TEŞKİLATI İLE ÜSTELİK MİLLET İTTİFAKI GÜN GEÇTİKÇE GÜÇLENEREK İKTİDARIN EN BÜYÜK ADAYI HALİNE GELDİĞİNİ GÖRDÜKLERİNDEN DOLAYI.

Değerli okurlarım. Sn.Meral hanım ise çok nazikçe ve tabiri caizse alay ederek elini tersiyle itti. İşte bu saatten sonra Sn. Erdoğan yeni ittifakların peşine düştü. Vatan Patisi Cumhur ittifakına destek vermesi dahi oy oranlarını bir türlü yukarıya taşıyamamaktadır.

Değerli okurlarım. Geçen yıl 19 liradan satılan 5 litrelik ayçiçeği yağı bugün 80 lira olduğu ülkede hangi iktidar varlığını sürdürebilir.?

Değerli okurlarım. Hepiniz az çok hatırlarsınız bir Mizah vardır.” Sürekli olarak vergileri arttıran padişah, vezirleri aracılığı ile halkın tepkisini öğreniyormuş. Her vergi artışında halkın küfredip, tepki göstermesi üzerine biraz daha zam yapıyormuş. Bir gün bir zam sonrası vezirleri padişahın huzuruna gelip, "hiç kimse tepki göstermiyor tam tersi gülüp oynuyorlar" deyince padişah durmuş biraz düşündükten sonra, "eyvah" demiş ve vergileri düşürmeye başlamış.

Değerli okurlarım. Bu hafta da bu kadar. Bana ne AMERİKADAN bana ne AMERİKENIN BAŞKANLIK KAOSUNDAN. Ben bakarım ATATÜRKÜMÜN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BU VAHİM DURUMDAN KURTULACAĞINA.

SON SÖZ. KURTULUŞ ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINDA BU DA İYİ PARTİ VE İLİDERİ SN.MERAK AKŞENER VE TEŞKİLATLARINDA. SAYGILARIM.

A.EROL ÖKTENSOY

 

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 1509 defa okunmuş.
 • EYVAH… AYVAH… AYVAH… Değerli okurlarım. Cumhur İttifakı o kadar hızla oy kaybediyor ki, ne Sn. Recep Tayyip Erdoğan ne de Sn. Devlet Bahçeli bu oy kaybını durduramamaktadırlar. Neden mi? Nedeni çok basit.” "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" vatandaşları çok ağır şekilde mağdur etmesindedir.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın