Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
 • Fikret Alkaya” Didim Belediyesini Alacağız”
  Yazı Boyutu : A A A
 • Yeni İlçe başkanı ve yönetimi ile basın toplantısı düzenledi.
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Fikret Alkaya” Didim Belediyesini Alacağız”

   

  Didim Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanlığına , yeni  İlçe başkanı ve yönetimi ile basın toplantısı düzenledi.

  MHP İlçe Başkanlığı görevine atanan Fikret Alkaya, kendini ve yeni yönetimini tanıtarak kamuoyunu bilgilendirdi.

   

   

   

   

  “MHP bir bütündür ve bütün olarak yoluna devam edecektir “  diyen Ramazan AŞKAR, “Bugün burada görev değişikliği için toplandık. 21/12/2014 tarihli ilçe kongremizde Levent İlter ile birlikte  ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundum.  26 Mart kongresinde yönetimde görev aldım.

  2017 mayıs ayında İlçe başkanı Levent İlter'in Aydın İl Başkanı olması  ile ilçe başkanlığı görevi tevdi edildi. Yönetimdeki arkadaşlarımız ile yaptığımız toplantıda bu görevi 2018 kongresi ertesine kadar yürüteceğimi ve özel sebeplerimle daha fazla yürütemeyeceğimi o günlerde belirtmiştim. 11 ay süre ile yürüttüğüm görevimde elimi değil gövdemi taşın altına koydum.  O günden bu güne yönetim kurulu üyelerimle çalışmalarımıza devam ettik. Bu süreçte çeşitli sebeplerle belediye meclis üyelerimizle ilgili sıkıntılar yaşadık.

  7 Nisan 2018 günü yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda ilçe yönetim kurulu ve ilçe başkanlığı değişikliğine gittik. Bu tarihte görevimi  Fikret Alkaya başkanıma bıraktım. Bundan sonra da partim içinde görevime aynı özveri ile devam edeceğim. Fikret Alkaya başkanımın emrindeyim. Tüm kamuoyunun bilmesi gerekir ki MHP bir bütündür ve bütün olarak yoluna devam edecektir. Fikret başkanıma  başarılar diliyorum “dedi.

   

  MHP Didim İlçe başkanlığına gelen Fikret Alkaya kendi hakkında bilgiler vererek “1961 Yozgat doğumluyum. Yozgat Şefaatli Ülkü Ocakları kurucu üyelerindenim. Ankara'da ülkü ocak başkanlığı yaptım ve Ankara Yeni mahalle ilçe teşkilatında görev aldım. 2001 yılında emekli olmak niyetiyle Akbük'e yerleştim. Ancak Ankara genel merkezden gelen arkadaşlarım Didim MHP ilçe teşkilatı ile tanışmama vesile oldular ve bu can bu bedenden çıkmadan bu dava bitmiyor ”dedi.

   Daha sonra ise güncel parti konularına değinerek,” 26 mart 2017 tarihinde Ramazan başkanım ile ikimizde başkan yardımcısıydık. Ramazan başkanım ile O tarihte 2018 kongresine kadar bu görevi yapacağını ve daha sonra bırakacağını dile getirmişti. Ancak bu kamuoyunda yanlış bir algı oluşturdu ve '' MHP'li bir meclis üyesinin parti değiştirmesinden dolayı görevinden alındı.'' diye bir algı oluştu.Külliyen yalan. Bu görev değişikliği planlanmış, tasarlanmış günü geldiğinde uygulanmıştır.”

  CHP çeşitli ayak oyunları ve siyasi rüşvet ile bir arkadaşımızı aldı

  Yakın bir zamanda herkesin malumu 3 belediye meclis üyemiz istifa etti ve bizden ayrıldı.  En son ayrılan Levent ATAŞ arkadaşımız. Bunun çeşitli sebepleri var. CHP yine çeşitli ayak oyunları ve siyasi rüşvet ile bir arkadaşımızı aldı. Hayırlı uğurlu olsun arkadaşımızın da yolu açık olsun. Lakin CHP içinde encümen olacak biri yok mudur ki üyelik formundaki mürekkep kurumadan üyesi olan birini encümen üyesi seçmiştir.  Partisine hayrı olmayan, MHP seçmeninden oy almış arkadaşın CHP'ye ne kadar faydası olur ? 2014 seçimlerinde aldığımız 8201 oy anamızın ak sütü kadar helaldir. Bunun bir vebali vardır. Herkesi kendi vicdanı ile baş başa bırakıyorum.

   

   

   

  Bu gün itibarı ile seçim startını verdik. Genel başkanımızın talimatı üzerine yerelde ittifak söz konusu değildir. MHP tek başına belediye başkan adayını  çıkartacak. Dışarıda duyduğumuz abesle iştigal ''birleşeceğiz'' sözlerine itibar etmeyiniz. Bilgi alacağınız tek yer MHP ilçe teşkilatıdır. Siz basın mensupları ile irtibat halinde olacağız. Bizim görüşü ne olursa olsun basınla veya başkaları ile küsme gibi niyetiz yok ve olmaz.

  Genel merkezimiz ve Genel başkan yardımcımız Sadri Durmaz'ın tamimi üzerine küskün olup pişmanlık duyanlara kapımız açık.  Kim olursa olsun gidenler, istifa edenler, kapımız sonuna kadar açık. Yeter ki ihanet etmesin, Genel Başkana hakaret etmemiş olsun pişmanız diyen tüm dava arkadaşlarımıza kapımız açıktır. Bunu siz basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna duyuruyoruz.

  2019 Mart ayında Didim Belediyesi'ni alacağız

  Bu günden itibaren gezmedik mahalle,  gidilmedik kahve sıkılmadık el bırakmayacağız. Biz varız. 2014 seçimlerinde bir avuç inanmış insan ile yola çıktık. Allah bizi mahcup etmedi.

  Şuan aday adaylarımız tabi ki var.  Kendileri açıklayana kadar isim telaffuz etmeyeceğim. Zor zamanda bu görevi devraldık. Ateşten gömleği giydik. Cumhur İttifakının sonuna kadar arkasındayız. Bu konudan milim sapma yok. Ancak yerelde kimse bunun üzerine hesap yapmasın. MHP'nin aday ve adayları çıkacaktır.

  MHP küllerinden defalarca doğmuştur

  Bu konuda kararı genel merkez il için il başkanlarından, ilçelerde ilçe başkanlarından görüş alarak karar verecektir. Biz adayımızı çıkartacağız . 2019 Mart ayında Didim Belediyesi'ni alacağız.

  15 güne kadar açıklanacak bir anket çalışması sahada sürüyor. Sonuçları sizlerle paylaşacağız. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ümmet Akın'ın yaptırdığı bir ankette halkın CHP'li belediyelerden  memnuniyetsiz olduğu sonucu çıktı.

  MHP küllerinden defalarca doğmuştur. Biz iddialıyız 2019 yerel seçimlerini alacağız. Ama çalışarak ama adayımız ile ama Didim Belediyesini alacağız” dedi.


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 540 defa okunmuş. / Eklenme: 11.4.2018
 • Fikret Alkaya” Didim Belediyesini Alacağız” Yeni İlçe başkanı ve yönetimi ile basın toplantısı düzenledi.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın