Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
FISILITI GAZETESİ KULAKTAN KULAĞA
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

FISILITI GAZETESİ KULAKTAN KULAĞA

 

Değerli okurlarım, yerel seçimlere yaklaştıkça Siyasi Partilerde Belediye Başkan Aday Adayları konuşulmaya başlandığını fısıltı gazetelerinden işitmeye başladık bile. İyi Parti için kulağıma gelen ve bizatihi vatandaşların gönüllerinden geçen başkan aday adaylarından bahsetmekte, öne çıkan isimlerden birisi Sn. Gökhan Şen. Didim’in göç aldığı illerin başında gelen Malatya doğumluların ve doğu ve güney doğuluların aklından geçen ve onay verdikleri Sn. Gökhan Şen Malatya doğumlu Didimli olması hasebiyle adı ön plana çıkmakta olduğunu tespit etmek o kadar da zor olmaması gerekir. Karadeniz doğumlu Didimlilerin saygı duyduğu isim olarak da fısıltılar halinde ön plana çıkmakta. Derdi olanın derdine derman için yardım isteyip geri çevirmeden yardım ettiği geniş bir seçmen kitlesi de mevcut. Gelelim bir diğer söylentilere o da Sn. Can Ataş. Didim’in eniştesi olduğundan ve iki dönem siyasi Parti İlçe Başkanlığı zamanından ismi tanınan, İngilizce Öğretmeni olarak İngilizce Dil okulu olduğundan geniş kitlelere ulaşabileceği, ayrıca aile yapısı ve sakin kişiliği ile saygı duyulan isimlerden birisi. Ancak Didimlilerin parti ayırmaksızın her kesimin gönlünü almış olan Sn. Mümin Kamacı. İyi Parti Didim Belediye Başkan Aday Adayı olarak görmek isteyen geniş seçmen kitlesi, İllaki İYİ Parti Belediye Başkan Adayı olarak görmek istedikleri gerçekten dillendirmektedirler. Ancak, Sosyal Demokrat siyasi düşüncesi olan Sn. Mümin Kamacı anladığım kadarıyla aklı CHP den Aday Adayı olmak. Yine aldığım duyumlar CHP’DEN Aday yapılmasını zor olduğu. Yine geçen seçimlerde DSP den aday olacak olursa aynı hüsranı tekrar yaşar diye düşünüyorum. DSP’den aday olup seçimlere girdiği takdirde İYİ PARTİ seçimi önde götürür. Peki, olmaz ya olduğunu bir an düşünürsek, AKEPE’ den Aday olduğunu düşünecek olursak, kendi seçmeni asla AKEPE’ye oy vermez durum bu şekilde gelişirse, İyi Parti’nin adayının ekmeğine ballı yağ sürer diye düşünüyorum. Bence Sn. Mümin Kamacı’nın Siyasette hedeflediği Belediye Başkanlığı önümüzdeki seçimlerdeki son şansı olarak görmekteyim.” Son pişmanlık fayda vermez” Atasözüyle düşünecek olursak, kararını en kısa zamanda vererek, bu süreci muallakta geçirmeden İYİ düşünüp tren kaçmadan karar verip sahaya inmesi gerekir.

Değerli okurlarım, benim düşüncelerim ve duyumlarım beni bağlar. Yanlıştır doğrudur. Yapılacak önümüzdeki seçimler bu yaptığım tespitin doğru olup olmadığını birlikte yaşayarak göreceğiz. Haklı olmak için yazmıyorum. Vatandaşların arasındaki fısıltılar ve yüksek sesle olan konuşmalardan çıkarttığım sonuç bana bu tabloyu ortaya koymamı gerektirmiştir.

Değerli okurlarım. İyi Parti dışındaki partilerin adaylarını hangi şekilde belirleyeceklerini bilemem ancak İYİ PARTİ üyelerinin önüne sandık koyacağının kesin olduğunu biliyorum. İşte o sandıktan kim çıkar, kim önce seçmene ulaşıp sandıktan önde çıkma şansını yakalar bilemem. Demedi demeyin.

Bu haftada böyle olsun dedik, seçimler yaklaştıkça bu tür analizlere devam edeceğimden de şüpheniz olmasın sağ ve sağlıklı kalın. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

A.EROL ÖKTENSOY

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 313 defa okunmuş.
 • IYIDE NASIL OLACAK benim düşüncelerim ve duyumlarım beni bağlar
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın