Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
30 Kasım 2020 Pazartesi, Saat:
Kemerlerde Sıkılacak Yermi Kaldı
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

Kemerlerde Sıkılacak Yermi Kaldı

Corona dediler, pandemi dediler gittikçe batağa saplanan ekonomiye kılıf bulmaya çalıştılar. Baktılarki işin içinden çıkamıyorlar haydin hep birlikte seferberlik ilan edelim, hep birlikte kemerleri sıkalım dediler.

Eh be Bu Milletin yöneticileri, yıllardır Ülkenin başında olanlar, iktidarı ile, muhalefeti ile Ülkeyi yönetmeye çalışanlar neyin seferberliğini ilan ediyorsunuz. Gemi suyunu aldı battı batacak.Bir burnu kaldı dışarıda hangi gemiyi kurtarmaya çalışıyosunuz. Millette canmı kaldı. Neyin kemerini sıkalım diyorsunuz. Kemermi kaldı. Varsada sıkacak delikmi kaldı. Delmedik yer kalmadıki kemerde. Elek oldu.

Çalışanından emeklisine borç boyu aştı. Maaşlar sıfırlandı. Tabi çalışanın alacak maaşı varsa. İş yokki çalışıp para kazansın. Kime söylüyosunuz hep birlikte ekonomik seferberliği. Ekonomimi kaldı Ülkede. Biriniz çıkar TV de " Doların yükselmesinden size ne. Maaşını Dolarlamı alıyosun" der. İnsanların akılları ile dalga geçiyorsunuz. Keşke maaşımızı dolarla verseniz, vere bilseniz. Aldığımız herşey dolara endeksli olunca elbetteki işimiz dolarla olacak. Ver o zaman maaşımızı dolar olarak. Sonrasında dolar kaç para olursa olsun. İster 20 lira olsun ister yirmi kuruş.

Giderleri kısmak için önce kendinizden başlayacaksınız. Oturduğunuz yerlerin aylık giderlerine bakın. binlerce askari ücretlinin aylık maaşının toplamından fazla. Mutfağınızın gideri, Binlerce askari ücretlinin maaşının katbe kat fazlası.

Bizde sıkacak, idare edecek paramı varki seferberlik ilan ediyorsunuz. Hadi başlayın kendinizden. Oturduğunuz yerleri bırakın. Daha mütevazi bir yere geçin. Elektrik parasını, mutfak masrafını, aldığınız ilaçların parasını, doktor parasını, vatandaşlarınız gibi cebinizden ödeyin. Vekillerinize, Danışmanlarınıza verdiğiniz aylıkları Öğretmen maaşları seviyesine indirin. Bunlar kabataslak söylediklerim bunlara benzer yüzlercesini saya biliriz. Önce bunlardan başlayın görelim bakalım samimi misiniz bu dediğinizde.

Sayın büyüklerimiz sizlere sesleniyoruz Millet olarak. Duymayacaksınız, yine kulaklarınızı kapatacaksınız biliyoruz.  Fakat unutmayınızki sizler oralara Bu Milletin teveccühü ile oturdunuz, Onların teveccühü ilede oralardan kalkarsınız.

Bekliyoruz Seferberliğe kendinizden başlamanızı. Bir Milletin temsilcisi olarak elbetteki iyi konumlarda olmanız, yaşam biçiminizin, oturduğunuz evlerinizin farkı olması gerekir. Fakat şaşaası olmamalı. Güzel fakat mütevazi olmalı. Olmalıki hem Milletin onurunu yükseltin, hemde sevgisini ve saygısını kazanın. Başka Milletler demesinki "Ayranı yok içmeye, Tahteravanla gider..." siz o boşluğu dolduracak kelimeyi bilirsiniz. Milleti açken kendi tok yatanın, komşusu açmış umuru olmaz. Yerse demeyin bu Millet artık yemiyor.

Biz yıllardır Geçim seferberliği, savaşı içersindeyiz. Haydi sizdende görelim bakalım.

Her daim baki olan dileklerimle, Dost kalın, Dostça kalın, SEVGİYLE kalın.  

 

 

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (7 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 698 defa okunmuş.
 • FATURA YİNE 65 YAŞ+ LARA YÜKLENDİ Eh be Bu Milletin yöneticileri, yıllardır Ülkenin başında olanlar, iktidarı ile, muhalefeti ile Ülkeyi yönetmeye çalışanlar neyin seferberliğini ilan ediyorsunuz.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın