Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
30 Kasım 2020 Pazartesi, Saat:
 • KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN DÜĞMEYE BASTI.
  Yazı Boyutu : A A A
 • KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN DÜĞMEYE BASTI.
 • KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN DÜĞMEYE BASTI.

   

  “KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ÇAKIRBEYLİ VE DEDEKÖY PAZARI KURULMAYACAK”

   

  Koçarlı’da koronavirüse karşı tedbirler üst seviyede.

  Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ülkemiz ve ilimizde artış gösteren koronavirüse karşı tedbirlerin sıkılaştırılması hususunda gerekli talimatı verdi. Hafta sonu ilimiz ve çevresinden bir çok vatandaşın yoğun olarak ziyaret ettiği Çakırbeyli ve Dedeköy pazarları yoğunlaşma yaşanmaması sebebiyle ikinci bir emre kadar kurulmayacak.

   

   

   

   

   

  İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelge ile birlikte ülkemizde Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgının ülkemizde son zamanlarda etkisini arttırması sebebiyle alınan tedbirlere ek olarak özellikle hafta sonu yoğunluk yaşanan Çakırbeyli ve Dedeköy pazarları Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ‘ın talimatıyla bu haftadan itibaren kurulmayacak.

   

  HALKIMIZIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNCE GELİYOR.

   

  Küresel olarak hepimizi etkisi altına alan Koronavirüs ile top yekün mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan “ Maalesef ki havaların soğuması ile birlikte ülkemizde seyrini değiştiren virüs artış göstermiş ve ilimizde de vaka sayılarında öngürülemeyen bir artış meydana gelmiştir. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile bir takım tedbirler sıkılaştırıldı ancak biz bu tedbirlere ek olarak ilçemiz adına yeni bir kısıtlama daha getirmek mecburiyetinde kaldık. Biliyorsunuz ki İlçemizde her hafta Pazar günleri kurulan Çakırbeyli ve Dedeköy Üretici Köy pazarları ilimiz ve çevre illerden çok fazla ziyaretçi alıyor. Bu sebeple ilçemizde yoğunlaşmanın azaltılması amacıyla bu süreci atlatan kadar bu pazarlarımız kurulmayacak. Halkımızın sağlığı her şeyden önce geliyor. Diliyorum ülkece bu illetin üstesinden gelecek ve daha güzel yarınlara sağlıkla ve huzurla uyanacağız. “ dedi.

   

  KAPLAN “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ, TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ”.

   

  Bu zor sürecin birlikte tedbirleri en üst seviyede tutarak atlatılacağını belirten Belediye Başkanı Nedim Kaplan “ Koronavirüs ile mücadele sürecinde vatandaşlarımızın yoğunlaşma içerisinde bulunmaması için kendi tedbirlerini alması büyük önem arz ediyor. Kendimizi korursak ailemizi, ailemizi korursak tüm çevremizi koruruz. Bu zincirin en temel üç halkası şüphesiz maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmek. Toplu alanlardan uzak duralım. Ev ziyaretlerine ara verelim, evimize misafir kabul etmeyelim. Taziye ve ya kutlamalarımızı telefon aracılığı ile yapalım. Yasaklara eksiksiz uyalım. Bu süreçte fiziksel bağ değil, gönül bağı kuralım.  Unutmayalım ki sevdiklerimizle daha güzel yarınlar bugün yapacağımız fedakarlıklar ile gelecek. “ dedi.


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (2 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 402 defa okunmuş. / Eklenme: 21.11.2020
 • KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN DÜĞMEYE BASTI. KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN DÜĞMEYE BASTI.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın