Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
16 Ekim 2018 Salı, Saat:
 • Kos’a Seferler Haziran Ayında
  Yazı Boyutu : A A A
 • Tarih olarak ta Haziran ayı işaret edildi
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Kos’a Seferler Haziran Ayında

  Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği Başkanı, turizmci Mustafa Şentürk, Felicia Travel adlı seyahat acentesi sahibi Ali Çamurcu birlikte bir basın toplantısı yaparak konuyla ilgili açıklamalarda bulundular

  Yapılan açıklamalarda Didim’den Yunanistan'ın İstanköy (Kos) adasına karşılıklı turlar düzenleneceği ve  bu seferlere ise  her hafta cumartesi günleri Didim Marina ile İstanköy Limanı arasında gerçekleştirileceği belirtildi. Tarih olarak ta Haziran ayı işaret edildi.

  Yunanistan'ın İstanköy Adası ile Didim arasında turizm ve ticaret ilişkilerinin güçlendirilmesi, ülke ekonomisine katkı sağlanması ve Didim-İstaköy feribot seferlerinin başlatılması amacıyla sürdürülen çalışmalar sonuçlandı. Didim'de faaliyet gösteren Felicia Travel adlı seyahat acentesinin öncülüğünde başlatılan çalışmalar sonucunda Haziran ayından itibaren Didim ile Kos adası arasında feribot seferleri gerçekleştirilecek.

  Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısına Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği Başkanı, turizmci Mustafa Şentürk, Felicia Travel adlı seyahat acentesi sahibi Ali Çamurcu ve gazeteciler katıldı. Toplantıda konuşan Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği Başkanı, turizmci Mustafa Şentürk, 3 senedir Didim’in gündeminde olan feribot seferleriyle ilgili sonuca ulaşıldığını söyledi. Geçen sene Didim’deki sivil toplum kuruluşları ile kamunun feribot seferleriyle ilgili çalışmalar yaptığını, fakat başarının sağlanmadığını belirten Şentürk, Felicia Travel adlı seyahat acentesi sahibi Ali Çamurcu’nun çabalarının sonuç vermesinin sevindirici olduğunu ifade etti.

   

   

  “YOĞUN ÇABAMIZIN SEBEBİ DİDİM’İ ANLATABİLMEK”

  Acete işletmecisi  Çamurcu ise 4 yıllık çalışmalar esnasında Didim’i insanlara anlatmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Yapmış oldukları çalışmalar sonucu Kos’ta Didim olgusunun oluştuğunu belirten Çamurcu, Haziran ayından itibaren düzenli seferlerimiz başlayacağını müjdeledi.

  Deniz turizminin Didim’de yoğun bir şekilde faydalanılan bir turizm çeşidi olmadığını vurgulayan turizmci Ali Çamurcu, şöyle konuştu: “Bizler ‘Didim Feribot’ markamız ile Didim’i hem bölgeye, hem coğrafyaya tanıtmak açısından, tüm paydaşlarımızla birlikte elimizi taşın altına koyarak bölgedeki gemi acente vasfımızla Kos’ta tüm girişimlerde bulunduk. Gemi acente vasfımızın bölgemize güç katacağı inancı içerisindeyiz. Gemi acente vasfımız sadece feribot seferleri için değil, ilçemizden geçen kurvaziyer gemileri açısından da bölgenin tanıtımı ve hizmet alması için bir ayak oluşturmuş bulunmaktayız.”

  Çamurcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Amacımız, bu seferler ile sadece turizmin değil, turizmin yanında yerel esnafımızın, işletmelerimizin ve ticaretin de gelişmesi. Ayrıca Kos’tan ilçemize gelen misafirlerin ihtiyaçlarını burada karşıladıktan sonra ülkelerine dönerek bu seferlerin düzenli bir şekilde yaz-kış devam etmesidir. Biz hep birlikte bir olarak hem markamız, hem de tüm paydaşlarımızla birlikte Didim ticaretini ve Didim’de olması gereken deniz turizmi ivmesini kazandıracağız.”

  Kos’taki operatörler ile görüştüklerini ve Didim’deki turizmin gelişmesi için Kos’tan Didim’e seferlerin pazarlanmasına başlandığını sözlerine ekleyen Ali Çamurcu, “Priene, Didim ve Milet adlı bir operasyonumuz ve diğer ören yerlerinin tanıtımı için elimizden gelen tüm desteği gösteriyoruz. Haziran ayından itibaren satışlar açıldı. Bölgemize hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

  Geçtiğimiz yıl içerisinde de Kos'a ziyaret yapılmış ancak daha sonra ara verilmişti.

  Elif Dikbaş

   


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 276 defa okunmuş. / Eklenme: 24.5.2018
 • Kos’a Seferler Haziran Ayında Tarih olarak ta Haziran ayı işaret edildi
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın