Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
 • KUŞADASI BELEDİYESİ2,5 YILDA 62.330 İMAR KANUNUNA AYKIRILIK ŞİKAYETİ DEĞERLENDİRDİ
 • Kuşadası Belediyesi kaçak yapılaşmayla mücadelesini sürdürüyor.
 •  

  KUŞADASI BELEDİYESİ2,5 YILDA 62.330 İMAR KANUNUNA AYKIRILIK ŞİKAYETİ DEĞERLENDİRDİ

   

  İMAR KANUNUNA UYMAYAN 5224 KİŞİYE CEZAİ İŞLEM

   

   

    

   

  Kuşadası Belediyesi kaçak yapılaşmayla mücadelesini sürdürüyor. İmara aykırı olduğu tespit edilen yapılara yönelik denetimlerini sıklaştıran Yapı Kontrol Müdürlüğü son 2,5 yıl içerisinde vatandaşlardan gelen 62 bin 330 kaçak yapı ve ruhsata aykırılık evrağını kayıt altına alarak 5 bin 224’ü hakkında cezai işlem yaptı.Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Kaçak yapılaşma ile sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu konuda hiç kimseye ayrımcılık yapılması söz konusu olmayacak” dedi.

  Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, planlı bir yapılaşma için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 1193 yapının sahibine İmar Kanunu’nun 32 ve 42’nci maddelerine göre idari para ve uyarı cezası uygulayan Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kanuna aykırı olduğu tespit edilen1282 yapıyı mühürledi. Ekipler ayrıca İmar Barışı kapsamında 1990yapının imara uygun hale getirilmesini sağladı.

   

  RUHSATSIZ YAPIYA MÜSAADE EDİLMİYOR

   

    

   

  Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince32 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirilirken 338 binanın isemülk sahipleri tarafından yıkılması sağlandı. Öte yandan Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapı ruhsatı alınmadan veya ruhsata aykırı olarak bina yapan 389 kişi hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 184. maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunuldu.

   

  “KİMSEYE AYRIMCILIK YAPILMAYACAK”

   

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kaçak yapılaşmayla mücadeleyi sürdürdüklerini belirterek “Yapı Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz saha denetimleri ile kaçak yapılaşmaya karşı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geçmişte uygulanan yanlış politikalar kentimizde çarpık yapılaşmaya sebep olmuş. Bizim temel amacımız Kuşadası’nı daha modern ve estetik bir görünüme kavuşturmak.  Kentimizin imar planları dâhilinde ve belirli bir düzen içerisinde gelişim gösterebilmesi için kaçak yapılaşma ile sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu konuda hiç kimseye iltimas geçilmesi, ayrımcılık yapılması söz konusu olmayacak” diye konuştu.

   

    

   

   

  DİDİMA HABER

   

   

   

   

   

   

   

   


 • Bu haber 45 defa okunmuş. / Eklenme: 13.10.2021
 • KUŞADASI BELEDİYESİ2,5 YILDA 62.330 İMAR KANUNUNA AYKIRILIK ŞİKAYETİ DEĞERLENDİRDİ Kuşadası Belediyesi kaçak yapılaşmayla mücadelesini sürdürüyor.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın