Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
3 Mart 2021 Çarşamba, Saat:
 • Kuşadasi Belediyesi’nden “Huzurevi” Hassasiyeti
 • Kuşadası Belediyesi’ne bağlı ARYA AŞ. tarafından işletilmekte olan Huzurevi, depreme dayanıklı olmadığının anlaşılmasının ardından saatler içerisinde boşaltıldı.
 •  

  Kuşadasi Belediyesi’nden Huzurevi” Hassasiyeti

   

  Ege Denizinde meydana gelen depremde hafif hasar alan Kuşadası Belediyesi Huzurevinde kalmakta olan 28 kişi, açıklanan karot testi sonuçlarının olumsuz çıkmasının ardından tedbir amaçlı olarak Kuşadası Öğretmenevine yerleştirildi.

   

   

  Kuşadası Belediyesine bağlı ARYA AŞ. tarafından işletilmekte olan Huzurevi, depreme dayanıklı olmadığının anlaşılmasının ardından saatler içerisinde boşaltıldı.  Ege Denizinde meydana gelen 6.9luk depremde hafif hasar alan Huzurevi binasının depreme dayanıklılık derecesini anlamak için yaptırılan karot testinin sonucu geldi. Test sonucunun olumsuz yönde olması üzerine vakit kaybetmeksizin harekete geçen ARYA AŞ. yetkilileri, huzurevinde kalmakta olan 28 kişiyi Kuşadası Öğretmenevine yerleştirdi. Kuşadası Belediyesi tarafından Öğretmenevinde gerekli tüm önlemler alınarak Huzurevi sakinlerinin kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için uygun şartlar oluşturuldu.

   

   

  “İÇİMİZ ARTIK DAHA RAHAT”

  Konu ile ilgili açıklama yapan ARYA AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Engin Doyran, Ege Denizi’nde meydana gelen depremde Huzurevi binamızda hafif hasar oluştu. Normal koşullarda hafif hasarlı binaların kullanılmasında bir sakınca bulunmuyor. Ancak biz hassasiyet göstererek binamızın depreme dayanıklılık derecesini anlamak amacıyla karot testi yaptırdık. Testin sonuçları elimize dün ulaştı. Test sonucunun elimize ulaşmasından birkaç saat sonra gerekli tahliye işlemlerini tamamlayarak büyüklerimizi tedbiren Kuşadası Öğretmenevine yerleştirdik. Binanın, elektrik ve ısıtma sisteminin çok eski olması da bu kararı almamızda etkili oldu. Büyüklerimizin sağlığı ve güvenliği bizim için her şeyden önce gelir. Bu konuda en küçük bir riske bile girmemiz mümkün değildir. Huzurevi sakinlerimizin güvenli ve sıcak bir ortamda olması ile içimiz artık daha rahat. Huzurevi ile ilgili yeniden yapılanma süreci tamamlanana kadar kendilerinin tüm ihtiyaçları eksiksiz olarak karşılanacak, günlerini huzur ve konfor içerisinde geçirmeleri sağlanacaktır. Konu ile ilgili olarak Sosyal Hizmetler Aydın İl Müdürlüğü ile temaslarımız da sürmektedir. Tüm çabamız huzurevimizin değerli sakinlerinin güvenli, sağlıklı ve rahat bir ortamda bulunmaları içindir” dedi.

   


 • Bu haber 417 defa okunmuş. / Eklenme: 19.1.2021
 • Kuşadasi Belediyesi’nden “Huzurevi” Hassasiyeti Kuşadası Belediyesi’ne bağlı ARYA AŞ. tarafından işletilmekte olan Huzurevi, depreme dayanıklı olmadığının anlaşılmasının ardından saatler içerisinde boşaltıldı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın