Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
4 Aralık 2021 Cumartesi, Saat:
 • Nazilli’de Osmanlı çeşmesinden şerbet aktı.
 • Nazilli’de Osmanlı çeşmesinden şerbet aktı.
 • Nazilli’de Osmanlı çeşmesinden şerbet aktı.

   

  AYDIN’ın Nazilli ilçesinde Mevlid Kandili dolayısıyla Osmanlı Çeşmesinden su yerine şerbet aktı. Nazilli Belediye Başkanı Osmanlı çeşmesinden kendi elleri ile vatandaşlara şerbet ikramında bulundu. Başkan Özcan tüm vatandaşları aşılarını olmaya davet etti.

   

   

   

   

  Yaklaşık 5 bin bardağın dağıtıldığı mübarek günde, şerbet içmek isteyen vatandaşlar, çeşmelerin başında uzun kuyruklar oluşturdu. Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde Nazilli Belediye Hizmet Binası önündeki eskiyen ve özelliğini yitirmiş olan havuzun yerine yapılan Osmanlı çeşmesinden Mevlid Kandili dolayısıyla şerbet akıtılarak vatandaşlara şerbet ikramında bulunuldu. 

   

   

   

   

  Nazillili vatandaşlar şerbet akan çeşmelerin başında uzun kuyruklar oluştururken, özel günlerde çeşmelerden su yerine şerbet aktığına dikkat çeken Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Belediyemiz tarafından gelenekselleştirilerek kandillerde dağıtmış olduğumuz şerbetimizi, Mevlid Kandili’nde de vatandaşlarımızla birlikte 5 bin kişiye ulaştırıyoruz. Bugüne kadar bu hizmeti gerçekleştiren herkesten Allah razı olsun. Güzel işleri devam ettirmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Geleneksel şerbet hayrımıza tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

   

   

   

   

  Pandemi kurallarına dikkat edilmesi ve aşı olunması noktasında tüm vatandaşlara çağrıda bulunan Nazilli Belediye Başkanı tüm vatandaşları aşı olmaya davet ederek, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmanın en etkili yolu hepimizin bildiği gibi aşı olmak. Bu nedenle vatandaşlarımızın tüm dozlarını olmalarını önemle rica ediyorum. Tüm dünya koronavirüs ile mücadele ediyor. Nazilli’de de tüm sağlık çalışanlarımız Devlet Hastanesinde, diğer sağlık kuruluşlarımızda fedakarca aşılama çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü. Bu virüsten korunmanın yolu aşılanmadan geçiyor” dedi.

   

   

   

   

  Nazilli Belediye Meydanında geçtiğimiz yıllarda yapılan Osmanlı Çeşmesi’nden şerbet dağıtımı uygulamasından memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar ise şerbetin tadını da çok beğendiklerini belirttiler.

  Bahattin Albayrak / DİDİMA HABER


 • Bu haber 122 defa okunmuş. / Eklenme: 18.10.2021
 • Nazilli’de Osmanlı çeşmesinden şerbet aktı. Nazilli’de Osmanlı çeşmesinden şerbet aktı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın