Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
26 Ekim 2020 Pazartesi, Saat:
Olacak Okadar
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

Olacak Okadar

Değerli okurlarım bilmem hatırlarmısınız “Olacak Okadar” isimli Televizyon programı vardı. İşte şimdiki ülkenin halini o günlerde rahmetli Levent Kırca hiciv ederdi. Şimdi bakıyorum da aynen o günleri tekrar yaşıyoruz. Emde daha kötüsü olarak. İktidar Ekonominimizin çok iyi olduğunu söylerken, vatandaş kan ağlıyor. Gün geçmiyor ki iğneden ipliğe zam yapılmasın. Döviz derseniz almış başını gidiyor. Durduranyok. Üstelikte maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz diye çıkış yapılmakta. Nasıl bir anlayış anlamak mümkün değil.

Değerli okurlarım. Ben Ekonomist değilim. Ancak yaşam savaşı veren halkın bende dâhil nasıl kıvrandığımızı görüyor ve yaşıyorum. Ateş düştüğü yeri yakar derle bilirsiniz. Emekliye, memura ve işçiye verilen maaş zamlarının yanı sıra elektriğe. Doğal gaza ve akaryakıta gelen zamlar cep yakıyor. Yalnız bunlarla kalmıyor gıda sektörü zam üstüne zam yapmakta. İnşaat maliyetleri yükselmekte. Pazarlarda sebze ve meyve 8 ile 10 tl den aşağı hiç bir şey yok. Üstelik virüs belası esnafın belin büktü zira siftahsız dükkânkapatan, iflas edip fabrikasını kapatan iş sahipleriyle doldu taştı. İşsizlik ise almış başını gitmiş. Biz halen ekonomi uçtu diyenleri seyredip duruyoruz.

Değerli okurlarım, Türk Milleti'nin adını sanını yok etmeye çalışan bir güruh. Türkiye adını değiştirip "Türkiyeli “olarak değiştirme çabaları, nihayet "Ne mutlu Türküm diyene" sözünü ortadan kaldırma çocukların milli andı olan "Türküm, doğruyum bile tahammül edemeyerek okullardan kaldırdılar Türkiye'de Türk Milleti'ni refah, bolluğa vede huzura getireceklerine, 7 milyonu geçgin Suriyeliyi, bakmaya ve onları birinci sınıf vatandaş yapma emellerini gördük. Türkiye’nin, nüfusyapısını değiştirmeye çalışmalarını üzülerek görmekteyim. Türk Milleti asla bu tür değişikliği kabul etmeyecektir.

Değerli okurlarım. Ne acıdır ki, Ülkemizde yerli ve milli diyenler,Türkiye Cumhuriyeti'nde milletvekili üstelikte yemin ederek TBMM Türk Milletinin vekili olarak görev yapan, Türk'e ve Türkiye Cumhuriyetine T.C. Diye Hitap etmek doğrumu? Türkiye Cumhuriyeti'nde büyük iş adamı ama Türk'e Atatürk'e düşman olmak nasıl bir anlayış. Türkiye Cumhuriyeti'nde belediye başkanı seçilmiş, Türk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’ne düşman, Büyükşehir belediyesi başkanı ama "Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım, daha fazla müdahale etmeyelim ”söylemi nasıl bir anlayış.

Değerli okurlarım. Bir türlü aklım ermediği konu ise,Bize düşman olan ülkeleri anlıyorum. Türkiye topraklarında doğup, doyup, okuyup, nimetleriyle zenginleşip mevki makam sahibi olmuşların Türk ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’E düşman olmak nasıl bir anlayıştır. Bence ruhsal bozukluk desem doğru olur. Zira dış güçlerin maşası olmak böyle bir hal.

Değerli okurlarım. Tarih boyunca Türkler içinde hainlerle uğraşmışdurmuşlar. Bütün bu ihanetlere rağmen Türk Oğuz Ata’mdan itibaren bu günlere kendi güç ve imanıyla gelmiştir. Bu günden itibaren de ilelebet Türk GÜCÜNÜ Bütün Cihana kabul ettirecektir. Nokta.

Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ YOLDAN İLERİ HEP İLERİ GİDECEKTİR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.

A.EROL ÖKTENSOY.

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (2 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 1773 defa okunmuş.
 • Olacak Okadar . İşte şimdiki ülkenin halini o günlerde rahmetli Levent Kırca hiciv ederdi.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın