Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
22 Ocak 2021 Cuma, Saat:
Pes artık. Bunudamı Duyacaktık!
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

Pes artık. Bunudamı Duyacaktık!

 

Gaziantep; İsmi ile müsemma bir İlimiz. Bu Şehrimize gösterdiği kahramanlıkları ile Mustafa Kemal Atatürk'ün " Onlar yalnız Antep'i değil Türkiye'yi de kurtardılar" sözleri ile tanımladığı, kahramanlık destanı yazan Antep'e, 8 Şubat 1921 de Kurtuluş Savaşımız henüz devam ederken T.B.M.M. nin çıkardığı 93 nolu kanunla Gazilik Unvanını verdiği Güzide ilimiz Gaziantep'imizin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'in Şahinbey İlçesinde yem dağıtımı töreninde yaptığı konuşma aralığında Türk Milletinin büyük tepkisine yol açan sözleri kabul edilir birşey değil.

Fatma Şahin Konuşmasının bir bölümünde;" Mimarımız, Baş Öğretmenimiz Cumhur Başkanımızdır" ifadesini kullanması tepkilere yol açtı. Millet olarak bu talihsiz konuşmasını kınıyoruz.

Düşününki Bir Ülkenin kurcusu, O Ülkenin büyük Devlet Adamına verilen unvanını siz bir başka kişiye haddiniz olmadan Türk Milleti adına veriyorsunuz. Bu hiçbir akla, mantığa, vicdana sığmayan söyleme tepki gösteren Milletten çıkıpta özür dahi dilemiyorsunuz. Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz bir açık açık onu insanlara anlatırmısınız. Elbetteki sizin demenizle, söyleminiz ile, Ülkenin Baş Öğretmeni Mustafa Kemal Atatürk'e Milleti tarafından layık görülen Baş Öğretmenlik unvanı  bir başka kişiye verilmeyecek ve o unvanla anılmayacak.  Türk Milleti O Müstesna Unvanı  Bir kişiye verdi. Bunu ne siz nede bir başkası değiştiremez. Buna kimsenin gücü yetmez. Sizden Beklediğimiz Türk Halkından Geç kalmadan Özür Dilemenizdir.

Belediye Başkanları seçimlerde verdikleri uğraşları, seçilme arefesinde Mensubu oldukları partilerin adaylarıdır. Belediye Başkanı seçildikleri andan itibaren Bulundukları, seçildikleri şehrin tüm vatandaşlarının belediye Başkanları olurlar. Özellikle sizin Bulunduğunuz Gazilik Unvanı ile şereflendirilen, onurlu duruşu, vatan savunmasının gözüpek insanlarından  olan şehrin Belediye Başkanı olarak herkesi kucaklamalı, değerlerine saygı göstermeli, kendilerine verilen gazilik unvanına sahip Milleti tarafından, O unvanı veren kurtarıcısına verdiği Baş Öğretmen unvanını, bir başka kişiye addetmenizi kabul etmez.

Türk Milletinin Bir Baş Öğretmeni Vardır. O da, Bir Ülkeyi yoktan var eden, Milletine Vatan kuran, Şehidi ile, Gazisi ile, beşikteki bebesinden, eşikteki erişkenine kadar herkesin düşmana karşı canı ile, kanı ile birlikte savaşan, Millet olma şiarına kavuşmasını sağlayan, Milletine yaraşan Cumhuriyeti kuran, Milleti için değişimler ve inkılaplar yapan, bu değişimlerden Harf ınkılabınıda gerçekleştirerek Milletinden "Baş Öğretmen" Unvanını alan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bu Böyle biline.

Her daim baki olan dileklerimle. Dost kalın. Dostça kalın. SEVGİYLE kalın.

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (4 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 1290 defa okunmuş.
 • Çin Aşısı İle Korona(kovit-19) aşılanması ÜlkemizdeBaşladı! Gaziantep; İsmi ile müsemma bir İlimiz. Bu Şehrimize gösterdiği kahramanlıkları ile Mustafa Kemal Atatürk'ün " Onlar yalnız Antep'i değil Türkiye'yi de kurtardılar" sözleri ile tanımladığı
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın