Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
SAHADA NELER OLUYOR
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

SAHADA NELER OLUYOR

Değerli okurlarım, seçim startı verildiği ve İYİ PARTİ Milletvekilliği aday adaylığı başvuruları yapıldığı günden beri sahada Sn. Can Atas Bey ile çalışmaya daha doğrusu Sn. Can Atas’ın teşkilatlarda tanıtılmasından ve sahada vatandaşla buluşturulma aşamasında adım adım Sn. Can Atas’ın Basın danışmanı olarak çalışmaya başladım ve devam etmekteyim.

Değerli okurlarım her gittiğimiz il, ilçe ve beldelerde vatandaşlarla bire bir el sıkmayla başlayıp İYİ PARTİ programlarını anlattığımız gezilerimizde şunu gördüm. TAMAM. SIKILDIK. YETER. İYİ PARTİ VE MERAL AKŞENER’E GÜVENİM TAM.

O kadar çok tevazünün olması beni gerçekten şaşırttı. Hele kadınların sağcısı, solcusu, genci, yaşlısı Sn. Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olarak görmek istediklerini cesurca, korkmadan yüksek sesle ifade etmektedirler. Umut olduğunu Türkiye Siyasetine ve Türk Milleti’ne nefes aldıracağını, her Alanda temiz siyasetin yerleşeceğine, baskıcı siyasetin biteceğine, hakkın ve hukukun yerleşeceğine, en önemlisi ise tek adamlık sisteminin yerine güçlü parlamenter sistemin yeniden vücut bulacağına olan inançları beni gerçekten heyecanlandırdı.

Değerli okurlarım, İYİ PARTİ her geçen gün taraftarı ve güveni katlanmakta olduğunu saha çalışmalarım esnasında bire bir görüştüğüm ki, binlerce insanımızla Sn. Can Atas el teması yaparak bu güveni kendine has beyefendi hal ve hareketleriyle perçinlendiğine bizatihi şahit oldum.

Değerli okurlarım, AKEPE iktidarının ve Genel başkanı olan Sn. Erdoğan’ın ülkenin ekonomisini iyi idare edemediğini. Çiftçinin artık tarlasını ekemediğini, hayvancılığı yapamamakta olduklarını, mazota, benzine, gaza gelen zamların dur durak bilmediğini, dövizin nefes aldıramadığını esnafın siftahsız günlerini geçirdiğini. Kredi kartlarını ödeyemeyen vatandaşların ne yapacaklarını bilemediklerini gözlerimle gördüm, şikâyetlerini kulaklarımla duydum. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı inananın artık tamam, değişim şart slagonu attığına şahit oldum.

Değerli okurlarım, Geçenlerde bir köşe yazımda AKEPE SAHAYA İNİNCE SEÇMENE NE ANLATAK DİYE ifade etmiştim. Gerçekten anlatacak hiçbir argümanları olmadığını, ancak seçim rüşveti olarak emekliye vereceği bin TL. Bayram ikramiyesini söyleyen vatandaşlar bir taraftan sevinirken diğer taraftan şimdi bin TL verirler yarın seçimde iktidar oldukları takdirde geri almanın yollarını döşerler, diyerek memnunsuzluklarını ifade etmekten de kaçınmamaktadırlar.

Değerli okurlarım, AKEPE Hükümeti artık benzine, motorine ve gaza yapacakları zamların açıklanmaması için YASAK GETİRDİLER. Oysaki sosyal medyada daha birkaç gün önce motorine 22 krş. Gaza 27 krş. Zam geldiğinin haberleri yayıldı. Merak ettim benzin istasyonuna gidip baktığımda evet zam yapılmıştı. Şimdi her olayı saklama gibi bir hastalığa yakalanan AKEPE iktidarı oy oranlarının düşüşe geçtiğini yaptırdıkları anketlerde gördükleri için yapılan zam oranlarını yayınlanmaması hakkında her konuda olduğu gibi YASAK KOYDULAR. Ancak, ecelin ölüme çaresi olmadığı gibi,16 senenin tahribatı her vatandaş tarafından mutfağında, atölyesinde, bakkalında, sanayisinde, ekmeğinde, maaşında zaten görmekte ve sıkıntıdan kurdeşen dökmekte. Daha neyi saklayacaklar. Her şey apaçık ortada.

Değerli okurlarım,24/Haziran seçimleri Türkiye’nin son şansı. Var olmak veya yok olmak olarak gören vatandaşların sayısı oldukça fazla. İnanın, sahada Sn. Meral Akşener Cumhurbaşkanı olmuştur. İnşaAllah

Seçim çalışmalarım nedeniyle köşe yazılarım zaman zaman aksamakta. Çok derin, çok uzun ve çok analizli yazma fırsatı bulamadığım için üzgün olduğumu ifade ederek bu hafta bu kadar diyerek sağ ve sağlıklı yaşamlar sizlerin olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE                            

A.EROL ÖKTENSOY

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 137 defa okunmuş.
 • IYIDE NASIL OLACAK SAHADA NELER OLUYOR
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın