Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
25 Eylül 2021 Cumartesi, Saat:
 • Sıfır Atık Projesi ve Doğa Dostu Otel
 • Didim Aquasis Otelde Aralık ayında başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında oteldeki misafirlerin ve personelin kullandığı tüm evsel atıklar ,
 •  

  Sıfır Atık Projesi ve Doğa Dostu Otel

   

  Didim Aquasis Otelde Aralık ayında başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında oteldeki misafirlerin ve personelin kullandığı tüm evsel atıklar , kağıt, plastik, tehlikeli atıklar ve  camlar oluşturulan atık depolama alanında cinslerine göre ayrıştırılıp geri kazanıma gönderiliyor.

  10 tona yakın cam atık geri kazanıldı

   Proje başlangıcında İzmirli EgeÇev Atık Yönetim  firması tarafında cam toplanması için atık alanına getirilen konteyner  dolmasının ardından firma hafta sonu  teslim edildi.

   

   

   En çok cam atığın çıktığı bar ve servis personeline   toplanırken ayrıştırılması konusunda eğitim veren Bar Müdürü Hakan Üstün ve Kalite Sorumlusu Sevil  Koralp tarafından kontrol edilen alanında biriken 10 tona yakın cam atıklar geri dönüşüm firmasına teslim edildi.

  Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer,  otelde sezon boyunca 2500 misafir ağırladığımız günler oldu,  dolayısıyla pandemi dönemi tek kullanımlık ürünler kullanmak zorunda kaldık ve bizde bir proje ile  dönüştürülebilecek tüm atıkları  ayrıştırdık.

  İlk olarak ayrıştırdığımız  cam atıklarımızı İzmirli bir firmayla yaptığımız görüşme sonunda hafta sonunda kendilerine teslim ettik, 10 tona yakın cam geri dönüşecek ve yeni ürün elde etmek için doğa korunmuş olacak. 

   

   

  Otel olarak doğaya saygımızı bu proje ile daha da geliştireceğiz, önümüzdeki yıllarda geri dönüşümü zor olan ürünleri minimal kullanmaya özen göstereceğiz. Böylece hem ülke ekonomisine hem de doğayı korumayı amaçlayan projemizde başta personel eğitimi ile başladık ve çöpü kaynağından itibaren ayrı  topluyoruz, böylece atıklarımızın neredeyse tümü geri dönüşüme kavuşturuluyor. Didim’in en çok yatağına sahip olmamızdan dolayı ister istemez atıklarımızda fazla oluyor ama biz doğa dostu otel olmaya devam edeceğiz, dediler

  Proje tüm birimlerde devam ediyor

  Sıfır Atık projesi kapsamında en çok cam atığın çıktığı bar servis alanı dışında  depo ve mutfak bölümündeki atıklarda yine bölüm müdürleri ve şeflerin denetiminde atık ayrıştırma alanında biriktirilmeye devam ediliyor.

  Haber Fotoğraf: Erdem Özden

  DİDİMA HABER


 • Bu haber 106 defa okunmuş. / Eklenme: 14.9.2021
 • Sıfır Atık Projesi ve Doğa Dostu Otel Didim Aquasis Otelde Aralık ayında başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında oteldeki misafirlerin ve personelin kullandığı tüm evsel atıklar ,
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın