Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
ŞİKAYET ETMİYORUZ DA.!!!!!
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

ŞİKAYET ETMİYORUZ DA.!!!!!

Akbük’ün en büyük sorunu olan alt yapı (Kanalizasyon) yapımı hızla ilerlemekte. Verilen sözler yerine geliyor. Görünen o ki kısa zamanda da işlem bitecek.

Belediye Başkanı Sayın ÇERÇİOĞLU, verdiği sözde duruyor. Bizlerde Akbük’lüler olarak yapım sırasında ortaya çıkacak olan olumsuzluklardan dolayı şikâyetimizin olmayacağını, rahat rahat çalışıp bir an önce alt yapının bitirilmesini istemiş idik. Her iki taraf da sözünde duruyor.

Onca olumsuzluklara rağmen akbüklüden ses çıkmıyor. Tamam sesimiz çıkmıyor da bu denli dağınıklıkta can yakıyor. Araçlarda ne alt düzen nede ayar kalmadı. Yollar derin çukurlarla dolu. Araç kullanmak neredeyse imkânsız hale geldi. Şikâyet olarak algılanmasın sadece bir istek. Bundan sayın ÇERÇİOĞLU’nun haberi bile yoktur. Akbükte yollarda bu kadar sıkıntı olduğundan.

Yüklenici firma gerçekten derli toplu çalışmıyor. Kırıp döktükleri ortalarda. Mesela benim sitemin önünde montaj yada taşıma esnasında kırılan büzler yol kenarlarına atılıp öylece bırakılmış. Onları oradan kaldırmak zor bir şey değil. Araçlarımızı park edemiyoruz bu kırık dökük büzler nedeniyle.

Ana caddeler de bulunan alt yapımdan dolayı kazılan yollardaki derin çukurlar Allah korusun kazalara neden olabilecek durumda. Bir gelin de görün Sayın ÇERÇİOĞLU.

Okul yolu nispeten düzeltilmiş. Süpürülüp çukurlara doldurulmuş. Araçlar rahat kullanıla biliyor. EEEE orası yol da, diğer yollar yol değil mi.

Çok işi yok sadece araç süpürgeleri fazlalık taşları süpürüp bahse mevzu çukurlara doldurulsa sorunun bir kısmı gidecek. Hiç değilse o çukurlara düşüp yollarda kalmayız. Şundan eminim ki başkan bu duruma hemen bir çözüm bulacak. Yüklenici firmanın daha bir titizlikle çalışmasını sağlayacaktır. Bizlerde bu tür mağduriyetten azda olsa kurtulmuş olacağız.

Şikâyet veya yakınma olarak algılanmasın. Sadece gerçek bir mağduriyet yaşıyoruz bunu asgariye indirmekte sizin elinizde, bunu söylüyoruz. Yollarımızı asfaltlayın demiyoruz. Kötü görüntüyü ve düzensizliği bir nebzede olsa düzeltin istiyoruz. Buda en doğal hakkımız.

Sözün kısası. Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU Bir zahmet akbük’e gelin. Çalışmaları birde siz kendi gözünüzle görün. Size aktarılmaktan imtina edilen düzensizliği görün. Bahsettiğim duruma hemen el koyup çare bulacağınıza eminim. Ben yazdım. Bilgilendirdim. Uyardım. Gerisi size kalmış. Haydi Topuklu efe bir el at bu duruma.

Her zaman baki olan dileklerimle. Dost kalın. Dostça kalın. SEVGİYLE kalın.

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 119 defa okunmuş.
 • KENDİN OLA BİLMEK.. ŞİKAYET ETMİYORUZ DA.!!!!!
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın