Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
25 Eylül 2021 Cumartesi, Saat:
Söndürün Ülkemin Yangınlarını
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

Söndürün Ülkemin Yangınlarını

Türkiye yanıyor. Ülkemizin her yerinden yangın haberleri geliyor. Gün geçmiyor ki bir başka bölgeden yangın haberi gelmesin. Vatandaş bir umutla hükümetten yardım bekliyor. Her tarafta kaos. Kimin ne yaptığı belli değil. Vatandaşın çabası, duyarlılığı Ülkesinin ormanını, ağacını, kuşunu, böceğini, çeşitli, canlıyı kurtarmak için canla başla, kendi sağlığını düşünmeden, geleceğini düşünerek ateşin içine atıyor adeta kendini.

Bakıyoruz Millet vatanına, toprağına, Ormanına sahip çıkarken hükümet ne yapıyor. Kocaman bir hiç. Nerede yangın söndürme uçakları, nerede helikopterler. Nerede askerimiz. NEREDE. Ormanlarda yanan ağaçlarla tüm canlılarla birlikte içimiz yanıyor. Ülke çöle dönüyor. Yöneticiler ne yapıyor? hala yandaş peşinde. THK nun uçaklarını bir an önce onarıp yangınlara müdahale edelim diyeceğine, somaliye hibe peşinde koşuyor. Anlamak mümkün değil diyeceğim de bakıyoruz ki hibenin asıl amacı meğerse yandaş koruması imiş. Yandaşın Somalide girdiği ihaleyi alması için, peşkeş çekiliyormuş. Daha öncede bu hibeler gönderilmiş. Her gönderildiğinde bir yandaşın ihalesi çıkmış altından. Allah gözünüzü doyursun.

Şimdide eli silahlı birileri çıkmışlar ortaya yol kesip milleti sorguya çekiyor. Nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun. Trafik kilitleniyor. Kim oldukları bilinmeyen bu kişilerin bellerindeki silahlar nereden alınmış. Size bu görevi yetkiyi kim vermiş. Kılıf hazır. Adam yüzsüz yüzsüz çıkmış birde orman savunuculuğu yapıyor. Ya diyor ormanı yakmaya gidiyorsa. Be utanmaz madem bu kadar Ülkeni düşünüyosun gitsene sınıra. Ülkeye giren yüzlerce, binlerce kaçak göya mülteci olan, vatanını satarak Türkiye'ye giren ne idüğü belirsiz kişileri sorgulasana. Yoooo amaç başka. Vatandaş yangını söndürmek için gidiyorsa ona mani olmak. Asıl amaçları yangınlar devam etsin. Ülkede kaos başlasın. Millet bir birine girsin. Bunlar bir deneme. Bun lar Militan. Silahlandırılmış. Hani kayıp silahlar varya nerede olduğu bilinmeyen silahlar işte o silahları ellerinde bulunduran militanlar.Yakın gelecekte yapacakları iç kargaşalığın denemeleri bunlar. Halkın ne yapacağının ölçülmesi.

Bakın kendini bilmez, vatan nedir, Millet nedir bilmeyen, şeref ve namustan yoksun yol kesicileri. Türk Milletinin sabrını taşırmayın. Sizler ormanı yaktığınız gibi bizlerde sizi yakarız. Sakın Bu Milletin sabrını denemeyin. Ve şunuda unutmayın Bu Millet başka Milletlere benzemez. Vatanını, bayrağını, toprağını asla ve asla terketmez. Canını verir bir milim toprağını vermez. Beşikteki bebesi ile, eşikteki çocuğu ie, Yoldaki erişkini ile canını verir size bırakmaz.

Hükümete sesleniyor Bu Millet. BİZ MÜLTECİ İSTEMİYORUZ. HERKES KENDİ VATANINI KENDİ KORUSUN. SURİYELİSİ, IRAKLISI, AFGANLISI, HEPSİ VATANLARINA İHANET EDEN ÇAPULCULARLA DOLDURDUNUZ ÜLKEMİZİ. HEPSİ SINIR DIŞI EDİLSİN." diye haykırıyor. Vatanını korumaktan aciz, kendi canı için Ülkesini satan, başka Milletin Ülkesine neler yapar. İşte ortada. Ülkemizi yakıyorlar. Kendi Ülkeleri bitti bizide bitirmek için herşeyi yapıyorlar.

Bu umarsızlığınızın nedenini söyleyin. Sizi bu ülkenin yönetimine talip olmadınızmı. Korumak sizin göreviniz değilmi. Bırakın koruyup sakınmayı, tam tersi yok ediyorsunuz adeta.

Her yok olan canlının hesabını Allah size soracak. İnançlıyım diyorsanız eğer, inancınızın verdiği uyarı, yaptığın her kötülüğün bedelini misli ile ödeyeceksiniz. Bir kısmı bu dünyada, kalan kısmı öbür dünyada. Yanan ormanların ateşi öbür dünyada sizi sönmemek üzere mahşere kadar yakacak.

Her daim baki olan dileklerimle. Dost kalın. Dostça kalın, SEVGİYLE kalın.

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (5 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 116 defa okunmuş.
 • Toplumun Sağlığını Tehdit Ediyorsunuz. Bakıyoruz Millet vatanına, toprağına
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın