Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
16 Ekim 2018 Salı, Saat:
 • TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
  Yazı Boyutu : A A A
 • Didim Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

   

  Didim Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

   

   

   

   

   

  Didim Belediyesi binası önünde 08.02.2018 Perşembe günü  gerçekleştirilen imza törenine Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Başkan yardımcıları Salih Bankoğlu ve Ahmet Yılmaz, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, DİSK Genel-İş Muğla Şube Sekreteri ve Didim Belediyesi iş yeri temsilcisi Sedat Aslanoğlu ile belediye personelleri katıldı.

   

   

   

   

   DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş konuşmasında "326 çalışanımızı ilgilendiren toplu iş sözleşmemizi imzalamak üzere  burada toplanmış bulunmaktayız. Yapılan anlaşmaya göre Yılda bir defa aldığımız bayram yardımları, giyim yardımı, 1 Mayıs yardımı oranları ilk yılda yüzde 25 ile yüzde 100 oranında arttırılmıştır. Haftalık 45 saat olan çalışma süresi 40 saate indirilmiştir. 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününde çalışan kadın arkadaşlarımız ve eşleriyle birlikte dayanışma yemeği eklendi. Çalışan annelere 1 saatlik süt izinleri ilk altı ay 3 saate çıkarıldı. Görüşülmeye başladığı ilk andan itibaren bizlerle birlikte toplu iş sözleşmemize emek ortaya koyan, bizlere her türlü kolaylığı sağlayan, çalışanı için tüm imkanları zorlayarak bu seviyeye ulaştıran belediye başkanımız Sayın Ahmet Deniz Atabay’a, belediye başkan yardımcılarımız Sayın Salih Bankoğlu ile Ahmet Yılmaz’a sendikamız ve tüm çalışanlarımız adına Teşekkürlerimizi borç biliriz. İnanıyorum ki bu toplu iş sözleşmesi  Aydın ilinde değil, Tüm Ege  Bölgesine örnek olacaktır ” dedi.

   

   

   

   

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ise” Bu tip sözleşmelerde insan her zaman beraber çalıştığı işçi arkadaşını, emekçi arkadaşını korumak istiyor. Türkiye’nin ekonomisinde bir daralma var. Bazı yerlerden kredimizi onaylatıyoruz ama paranın gelmesi henüz gerçekleşmedi. Tabii ki devletimiz güçlü bir devlet bütün zorlukları yeneceğimize ben inanıyorum. Bu sözleşmeler yapılırken sendikacı arkadaşlarımızla karşıtlık hiçbir zaman olmadı. Göreve geldiğimiz ilk günden beri araya bir çizgi koymadık. Çalışan arkadaşlarımıza belediye imkanlarından nasıl daha iyi faydalandırabiliriz? Hayatlarında nasıl iyileştirme yaptırabiliriz? bunun mücadelesini yaptık. Elimizde ne varsa ortaya koyduk. . Her şeyden önce emekçinin, çalışan insanın hakkını kendisine gecikmeden teslim etmemiz gerekiyor. Çünkü herkesin bir yaşam gerçeği var. Bu günü daha canlı kutlamak istiyorduk ama biliyorsunuz  askerlerimiz var, şehitlerimiz geliyor, ülkemiz daha iyi  günlere ulaştığında bu mutlu günlerimizi daha canlı kutlarız. Bu sözleşmenin bu noktaya kadar gelmesinde  emeği geçen herkese  çok teşekkür ediyorum ” dedi ve Didim Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında üç yıl süreli  toplu sözleşme imzalandı.

   

   

   

   


 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu haber 352 defa okunmuş. / Eklenme: 9.2.2018
 • TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI Didim Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın