Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat:
TUĞRUL KARDEŞLER İNŞAAT EMLAK
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

 

TUĞRUL KARDEŞLER İNŞAAT EMLAK

 

Bugün konuğum Didim ilçemizin inşaat ve emlak sektöründe uzun yıllar yatırım yapan ve Didim ekonomisine önemli katkıda bulunan Akbük Tuğrul Kardeşler Emlak İnşaat sahibi Ayhan Tuğrul.

 

 

 

 

 

Soru: Didim de İnşaat sektöründe yatırımlar yapmakta ve ayrıca Emlak alım satımı ile iş yapmaktasınız. Sizin sektörünüzde birçok firma sahibi ile yaptığım görüşmelerde ekonomi hakkında olumlu görüşte bulunmadılar. Siz ülkenin içinde bulunduğu nedenlerden ne  kadar etkilendiniz ?

 

Cevap: Ülkenin içinde bulunduğu gerek dış müdahale nedeniyle ve gerek olağanüstü hal nedeni ile insanlar tedirgin. Gerek yabancılar  ve gerekse halkımın önünü göremedikleri için bir tedirginlik içerisinde . Bir an önce bir müdahale gereğinde sonlandırılmalı, OHAL kalkmalı ve Türkiye normal yaşamına dönmeli ki yatırımlarımızın karşılığını artık alabilmeliyiz, yoksa bizim sektörümüzde de zorlanmalar dayanılmaz hale gelecektir.

 

Soru: Dış yatırımlar ülkemize geliyor mu ?

 

Cevap: Türkiye’yi dışarıdan savaş halinde görüyorlar. İnsanlar bırakın yatırım yapmayı, turist olarak gelmekte dahi imtina gösteriyorlar. Can güvenliklerinin olmadığını söylemekteler.

 

Soru: içinde olduğumuz durum öncesi sizin sektörünüzün durumu nasıldı ?

 

Cevap: Gayet iyiydi. Yurtiçi ve Yurtdışı talepler çoktu. Satışlarımız oldukça yüksekti. Şuan yabancılar yatırımlarını, evlerini satıp başka ülkelere gitmekte.

 

Soru : Belediyeler ve inşaat sektöründe hizmet veren sizlerle bir sorun yaşıyor musunuz ? İşeriniz zamanında çözüme kavuşuyor mu ?

 

Cevap : Aydın Büyükşehir olduktan sonra ilçe belediyelerinde sorunlar arttı. Sıkıntı çekmekteyiz. Bir yapı denetimi kurulmuşsa daha anlayışlı ve işlerin yerinde yapılabilmesine olanak sağlamalı. İnsanların önüne taş koymak değil, doğru yapılaşmanın önü açılarak kolaylıklar sağlanmalı. Bizlerde sektör olarak projenin gereğini yapmakta titiz davranmalıyız.

Soru: Son olarak söylemek istedikleriniz var mı ?

Cevap : Ülkemizin bir an önce huzura kavuşması ve ekonominin düzene girip herkesin rahat ve huzurla yaşamasını diliyorum.  Şehitlerimize rahmet, gazilerimize de sağlık ve sıhhat temenni ederim.

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (3 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 4.7)
 • Bu yazı 438 defa okunmuş.
 • KENDİN OLA BİLMEK.. Bugün konuğum Didim ilçemizin inşaat ve emlak sektöründe uzun yıllar yatırım yapan ve Didim ekonomisine önemli katkıda bulunan Akbük Tuğrul Kardeşler Emlak İnşaat sahibi Ayhan Tuğrul.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın