Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
28 Ekim 2021 Perşembe, Saat:
 • Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Tanıtım Kahvaltısı
 • Türk Dünyası Dayanışması için çetin, uzun ve kutlu bir yola çıktık.
 •  

  Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

  Tanıtım Ve Tanışma Kahvaltısı

   

  Türk Dünyası Dayanışma ve yardımlaşma Derneği Aydın İl Başkanı Rıza Karaymir, Didim'de yeni faaliyete geçirdikleri Didim temsilciliği tanıtım ve tanışma kahvaltısı verdi.

  Karaymir, derneklerinin amaç ve çalışmalarını şu kelimelerle anlattı;

   

   

  YOLUMUZ

  Türk Dünyası Dayanışması için çetin, uzun ve kutlu bir yola çıktık. Bu yol, Hoca Ahmet Yesevi'lerin, Hacı Bektaş Veli'lerin, Yunus Emre'lerin ve Mevlânâların yoludur. Bu Yol, Malazgirt'te Alparslan'a Dandanakan'da Tuğrul ve Çağrı Bey'lere çıkar. Bu Yol, İznik'te Kılıçarslan'la, Kosova'da Murat'la, İstanbul'da Fatih'le buluşur. Bu Yol, Cezayir'de Barbaros'un, Viyana'da Kara Mustafa Paşa'nın, Moskova'da Devlet Giray Hân'ın izini sürer. Bu Yol, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün " Türk, Türk olduğu için asildir. Çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz." düsturunu ilke edinmiştir. Bu Yol'un sonunda Çin Seddi, Kuzeyin'de Baltık Deniz'i, Batı'da kurtuba, Güney'de Tanzanya vardır. Bu Yolun Yolcuları, Türk'lük bedenimiz, İslamiyet ruhumuz der, Tanrı Dağı kadar Türk, Hira  Dağı kadar müslümanız anlayışındadır.  Sultan Alparslan'ın, "Bid'at nedir bilmeyen tertemiz müslümanlarız" düsturunu benimsemiştir. Öyleyse bu yolun Yolcuları, iyiliği emreden, kötülüğü de men eden bir üslupla çalışır, Bunun için evin içinden, kan bağı olanlardan başlar çalışmaya, Yaradılış gayesine uygun hizmet için hem kendisini hem ailesini ateşe girmesine razı olmaz. Ne Mutlu bu Yolda bir ve beraber yürüyenlere, Ne Mutlu Türk Birliğini kurmak için yüreğini ortaya koyan "Gönül Dostlarına"

  Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Aydın İl Başkanlığı Yönetim kurulu Adına  Rıza Karaymir

   

   

  MİSYONUMUZ

  Milli kültürün korunması, gelişmesi, Milli birlik ve beraberliğin sağlanması ve sosyal hayata yansıtılmasının yanında Türk Devletleri ve Toplulukları arasında kültürel, sosyal ve iktisadi bütünleşmenin sağlanması davasında Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğimiz taşıyıcı, koruyucu ve birleştirici gücünü organize hale getirmek, Türk kültürüne sahip çıkma yolunda İş Birliği Güç Birliği ortamı yaratabilmek amacıyla Araştırma ve uygulamalarda bulunmak, Türk topluluklarında yaşayan kültür zenginliklerini müşterek kültür değerleri haline gelmesi için çalışmalar yaparak Türk Dünyası'nın Sesi noktasında katkıda bulunmaktır." de

  Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Aydın İl Başkanlığı Yönetim kurulu Adına 

  Rıza Karaymir

   

   

  Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Aydın İl Şubesi Yönetimi:

  Rıza Karaymir   Başkan

  Atilla Avlayıcı    Başkan Yardımcısı

  Engin pişkin      Sekreter

  Habil Aktaş       Sayman

  Yaşar Yamaç    Yönetim Kurulu Üyesi

  Ramazan Akmut  idari işlerden sorumlu Bşk. Yrd.

  Talip Özen ARGE den Sorumlu Bşk Yrd

  Rahim Gökdemir Yönetim Kurulu Üyesi

  Müslüm Çakır  Yönetim Kurulu Üyesi

  Hasan Kuru   Yönetim Kurulu Üyesi

  DİDİMA HABER


 • Bu haber 90 defa okunmuş. / Eklenme: 25.9.2021
 • Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Tanıtım Kahvaltısı Türk Dünyası Dayanışması için çetin, uzun ve kutlu bir yola çıktık.
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın