Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
29 Eylül 2020 Salı, Saat:
TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR

Değerli okurlarım. Türkiye’yi fireni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gitmektedir. Allah korusun önlemlerin alınmaması neticesi güzel ülkem için bir felaket olur. Kısır çekişmeleri bırakıp, yalan yanlış ekonominin olduğu palavralarını bırakıp gerçeklerle yüzleşip bu fireni patlamış olan kamyonun nasıl toslamadan düzlüğe çıkartırız diye düşünüp düzgün gerçekçi önlemlerinin alınmasına odaklanması gerekir.

Değerli okurlarım. Ülkemin üstünde kara bulutlar yoğunlaşmakta. Depremlerle sarsılan, Şehit haberleriyle ağıt yakan, açlıkla dengesi bozulup kendini yakan insanlarla dolu bir ortamı kim ve kimler yarattı? Yazık değil mi?

Yatırımlarda durgunluk devam ettiği müddetçe İşsizliğin ve özellikle genç işsizliğin devam etmesi hayra alamet değildir. Yüzde 3 büyüme de olsa, ithalat talebi arattırıyor ve dış ticaret açığı da aynı şekilde artacağını tahmin eden Ekonomistlere kulak verilmiyor. Bu nasıl bir anlayış akıl sır ermiyor.

Değerli okurlarım. Şeriat rejiminin hayata geçmesi için yoğun çalışmalarım yapıldığına şahidiz. Neden mi? En basitini size aktarayım. MEB ve Nakşibendi tarikatının, Hak yolcular olarak bilinen kolu İskender paşa Cemaati ile işbirliğinde" çocuklara ulaştırılan "İletişim, Nezaket ve Adap" adlı kitapta, çocuklardan "sosyal yaşamlarını dine göre düzenlemeleri istenirken, tarikata ilişkin kurallar" aktarılmış. Yani adeta kitap üzerinden "şeriat" çağrısı yapılmış. Çünkü tarikat- cemaat yaşamını tüm bireylere empoze etmeyi amaçlayan kitapçıkta şu vahim satırlar da varmış;

Değerli okurlarım. Yanında eşi ya da mahremi bulunmayan kadının yanına girmekten sakının. Aynı şekilde bayanlar da evde eşi ya da bir üçüncü kişi olmadan bir erkeğin yanına girmemelidir. Ev planı İslam'a uygun olmalı. Aile içinde de olsa giyim, kuşam adabına dikkat edilmelidir. Yatak kıyafetiyle kimse ev halkı arasında dolaşmamalıdır. Aile içerisinde iffet ve hayâ duygusu mutlaka muhafaza edilmelidir. Kâğıt, tavla vb. oyun oynayan, kuş uçuran kimselere selam verilmez. İslam’da yasak olmasına rağmen tokalaşmanın kadınlar ile erkekler arasında oluşu Batı'nın etkisinin hâkim olduğu fikrini vermektedir. Özellikle erkeklerle kadınların tokalaşıp öpüşmeleri İslam adabına tamamen aykırıdır."

Değerli okurlarım. Diyanet başkanının kuran Kursun açılışında bir tuğlası olan CENNETE EV SAHİBİ OLACAK diyebilecek kadar ileri gittiğini üzülerek dinledim.

Değerli okurlarım. Türkiye'de binlerce okulun çağdaş eğitimden uzaklaştırılarak imam- hatibe dönüştürüldüğünü, tarikat ve cemaatlerin (özde kız çocuklarını ikna etmek amacıyla) MEB'le işbirliği yaptığını, "sivil toplum çalışması" iddiasıyla, cemaatlerin eğitim kurumlarında faaliyet gösterebilmesi için yönetmeliklerde değişiklik yapıldığını hepimiz biliyoruz. Tabiki İmam Hatip okullar açılmalı aksini hiç yazmadım. Ancak itirazım Laik ve Demokrasi ile idare edilen bir Türkiye Cumhuriyeti sevdam olduğu içindir. Dini siyasete alet edilmemeli diye düşünüyorum. Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip olmamızın gerekliliğini düşünenlerdenim.

Değerli okurlarım Sağ ve sağlıklı olmanız dileklerimle. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (2 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 171 defa okunmuş.
 • İYİ PARTİ TOYU Yatırımlarda durgunluk devam ettiği
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın