Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
4 Ağustos 2021 Çarşamba, Saat:
TÜRKİYEDE COVİT-19 VİRÜSÜNÜN KÖKENİ SUUDİ ARABİSTAN!
Dursun Temel YURDAER / temelyurdaer@hotmail.com

TÜRKİYEDE COVİT-19 VİRÜSÜNÜN KÖKENİ SUUDİ ARABİSTAN!

 

Tüm dünyayı adeta perişan eden Kovit-19 virüsü Ülkemizi de içine alarak hayatımızı değiştirdi. Yaşam alışkanlıklarımız, insanların birbirine yaklaşımını, hatta bakış açısını dahi değiştirdi.

Birçok kereler bu konuda köşe yazısı yazdım. Kendi insani duygularımı ve düşüncelerimide ekleyerek yorumlarda bulundum. Ülkemizin sınır kapılarını kapatmasında geç kaldığını yazdım.

Bazı düşünce ve duygularımda yanılmadığımı birkaç gün önce Türk Tabipler Birliği Kovit-19 Danışma İzleme kurulunun yaptığı kamu oyunu bilgilendirme açıklamasında okuduğumda şaşırmadım.

Yapılan açıklamada ne diyor; “ Türk Tabipler birliğinin Kovit-19 pandemisine yönelik hazırlanan iki aylık değerlendirme raporuna göre Türkiye’de görülen virüsün yapısının incelenmesi sonucu kovit-19’un ağırlıklı olarak Suudiarabistan ve İran kökenli olduğu anlaşılmıştır.” Vurgusu yapıldı.

Bu virüs Dünyada ortaya çıktığında biz ne yaptık, insanlarımızı Umreye gönderdik. Nerede kabemiz umre yapmak veya hacı olmak için Suudiarabistanda.

Başka bir şey yazmama gerek var mı bilmiyorum. Ne olurdu bu sene umre ziyareti yapılması idi. Önümüzde Hac mevsimi var. 2 ay sonra hac telaşı başlayacak. Bunlara engel olunmalı. Peygamberimiz de bazı sebeplerden dolayı hac farizasını ertelemiş ve o mevsimde kabeyi ziyarete gitmemişti. Gidilmemesi durumunda sakınca olmayacağı ortada. Demekki bazı durumlarda gidilmeye bilinir.

Sınır kapılarımızın açılması bir müddet daha olmamalı bence. Üstesinden gelmeye başladığımız bu virüsün dağılma oranı gittikçe düşmekte. Rehavete kapılmamalıyız. Tamam uzun bir zamanımızı alacak belki bu illetten kurtulmamızı sağlayacak aşının bulunması ve bu virüsle yaşamasını öğrenene kadar. Fakat tedbir elden bırakılmamalı. Gerekli önlemler alınmalı. İnsanları sadece evlere kapatmakla olmuyor. Bulaşım nedenini ve kaynağını kurutmak gerekir.

Bu haftaki yorumum bu kadar olsun. Lütfen yurda giriş ve çıkışları sıkı kontrol altına alalım. Riskli bölgelere ve riskin yüksek olacağı toplu bulunulan yerlere gitmeyelim, gidilmesine izin vermeyelim. Hem kendimiz için hem tüm İnsanlık için.

Her daim baki olan dileklerimle. Dost kalın. Dostça kalın. SEVGİYLE kalın.

 

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (5 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 1014 defa okunmuş.
 • Ülke Yanıyor Hükümet Adeta Seyrediyor. Tüm dünyayı adeta perişan eden
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın