Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
25 Eylül 2021 Cumartesi, Saat:
USLUP YANLIŞ
Ali Erol OKTENSOY / eroloktensoy@outlook.com

 

USLUP YANLIŞ

Değerli okurlarım, hayret ve dehşetle izliyorum Canım Ülkemdeki olayları. Bir taraftan Mafya ile hükümetin bakanlarıyla atışmalar suçlamalar birbirine hakaretler, ekonomik bunalıma girmiş vatandaşların ahları vahaları derken Sn.Kılıçtaaroğlu’na yapıldığı şiddet hareketinden sonra İyi Parti Genel Başkanı Sn.Meral Akşener Hanımefendiye yapılan organize edilmiş şiddet ve hakaret teşebbüsü. Nasıl bu hale geldi Türkiye Cumhuriyeti?

Rize’de, Sn.Meral Akşener’e İftira atılması Hakaretler ve Fiziki saldırı, linç girişimi provokasyonu. Yazık bu ülkeye çok yazık.

Değerli okurlarım. Sn. Tayyip Erdoğan, AKEPE Genel Başkanı olarak yaptığı parti grubu konuşmasında, Rize'de İYİ Parti Genel Başkanı Sn.Meral Akşener'e gösterilen organize tepkiye sahip çıkması ne derece doğrudur? Üstelik "Burası Rize. Rize'nin uşağına bu şekilde hakaret edip, Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacağı budur. Gelin hanıma çok ileri gitmeden ders verdiler. Daha da vahimi olan ise “ Bu daha bir. Daha neler olacak. Bunlar daha iyi günler." Demesi insanın tüylerini diken diken yapıyor. Zira hiç kimsenin ki bir Siyasi Partinin Genel başkanını tehdit vari mesaj verilmesi vatandaş olarak üzüldüm. Bence bu tür şiddet hareketlerini asla mazur göstermek doğru bir üslup olmadığı kaatindeyim.

Değerli okurlarım. Bütün bu olay ve sahip çıkmanın ardından Sn.Meral Akşener Hanımefendi ise şu şekilde cevap verdi ki, doğrudur “Öncelikle şaşırmadım, ama üzüldüm. Son yıllarda siyasetteki bu üsluba ve bu dile alışığız, efsunluyuz. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'na yakışan bir tavır değildir bu. Cumhurbaşkanı, 84 milyon vatandaşının, güven içinde istediği yere gidebilmesinin garantisidir. Ama bakıyoruz, Sayın Erdoğan, Rize'deki girişimden övgüyle bahsediyor. Olmaz. Bu Türkiye'nin kadim devlet geleneğine yakışmaz.

Değerli okurlarım, Bu günlerde ATATÜRK düşmanlığı hız kazandığını görüyoruz. Sırf İslami kesimden oy olabilmek için bütün bu hakaretlere sessiz kalan hükümet en son Ayasofya Camiinin açılışındaki Hoca kılığına girmiş vaizcinin ATATÜRK’E alenen isim vermeden hakaret etmesini hükümet tarafından kınayıcı hiçbir kelam edilmediğini üzüntüyle görüyorum. Ancak Türk Milleti ATATÜRK’Ü KALBİNDE, BEYNİNDE VE BÜTÜN MEVCUDİYETİYLE MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARIYLA SAHİP ÇIKMIŞTIR. ÇIKMAYADA DEVAM EDECEKTİR.

Değerli okurlarım. Türk Milliyetçilerinin son başbuğu rahmetle ve minnetle andığım Sn. Alparslan Türkeş, Türk ocaklarının açılışında kürsüye gelir, Türk Ocaklıları selamlar, mikrofonu alır ve gür sesiyle ATATÜRK tanımını şöyle yapmıştır. “ATATÜRK, TÜRK’E AŞK, İNSAN SEVGİSİ VE BİLİMİN ÖNDERLİĞİNDE İMAN DEMEKTİR” der. Bütün Türk Milliyetçilerine verdiği bu mesaj ATATÜRK’ÜN nedenli kıymetli olduğunun bir nişanesi olarak ortaya koymuştur. Sen rahat uyu Sevgili Başbuğu Alpaslan Türkeş, senin gösterdiğin yolda bizler yürüyoruz. ATATÜRK’Ü her daim şükran ve minnetle anacağız. Gösterdiği yoldan asla bir saniye bile ayrılmayacağız. And olsun.

Değerli okurlarım, Her kötü söz, her şiddet sahibine geri döner. Asıl olan Türk Milletini birlik ve beraberlik içerisinde, ötekileştirmeden sevgiyle, saygıyla ve de şefkatler kucaklayıp yücelmektir. Bunları yapan veya yapabilenler Türk Milletinin baş tacı olur, aksi ise çökmeye ve çürümeye mahkûmdur.

Değerli okurlarım, satırlarımı bitirirken ULU ÖDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖZLÜ BİR SÖZÜYLE BİTİRMEK İSTİYORUM. Sağ ve sağlıklı kalmanız dileklerimle, ALLAH’A EMANET OLUN.

HAYATI VE ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALAN BİR MİLLET ASLA YENİLMEZ. Saygılarımla.

 

 • Bu fotoğrafı puanlayın
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (1 oy aldı, ortalama 5 üzerinden 5)
 • Bu yazı 127 defa okunmuş.
 • ALDATMAK BU KADAR KOLAY. ATATÜRK’E alenen isim vermeden
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın