Haberi en doğru ve tarafsız alacağınız adresiniz-didimahaber.com- DidimAhaber Haftalık Siyasi Gazete
25 Eylül 2021 Cumartesi, Saat:
 • Zorlu ve Üzüm Ailelerinin Mutlu Günü
 • Didimli İş İnsanlarından, Onur Oto Sahibi Gürcan ve Emine Zorlu'nun Oğulları Onur Zorlu ile, Üzüm Ailesinin Kızları Ülker Üzüm,
 •  

  Zorlu ve Üzüm Ailelerinin Mutlu Günü

   

  Didimli İş İnsanlarından, Onur Oto Sahibi Gürcan ve Emine Zorlu'nun Oğulları Onur Zorlu ile, Üzüm Ailesinin Kızları Ülker Üzüm, 5 Eylül Pazar günü yapılan Düğün Merasimi ile hayatlarını birleştirdi.

   

     

   

  Kale Kır Düğün bahçesinde kıyılan Nikah törenine çok sayıda davetli katılarak ailelerin mutluluklarına ortak oldular..

   

     

   

  Konuklarını Düğün bahçesinin kapısında karşılayan Zorlu ve Üzüm Aileleri misafirleri ile tek tek ilgilendiler. Düğünün yapılacağı kır bahçesine gelen Gelin ve Damat ilk danslarının ardından, kına gecesi yapıldı. Gelinliğini çıkararak bindallısını giyen gelin gelenekler içerisinde, pistin ortasında koltukta oturan damadın etrafında, dünyanın güneşin etrafında dönüşü gibi elinde testisi ile dönerek yaptığı dansın ardından damadın önünde bereket misali içerisi para ve kuru yemiş dolu testisini kırdı.

   

     

   

  Kınaların ellere yakılmasının ardından Nikahları kıyılan çiftlerin mutluluk danslarına davetliler de eşleri ile katılarak eğlendiler.

  Misafirlere hoşça vakit geçirten DAHOT Halk Dansları ekibinin zeybek oyunu ile devam eden gece, geç saatlerde yeni çiftlere mutluluklar dileği ile sonlandırıldı.

   

     

   

     

   

     

   

     

   

     

   

            

   

     

   

     

  DİDİMA HABER

   


 • Bu haber 116 defa okunmuş. / Eklenme: 14.9.2021
 • Zorlu ve Üzüm Ailelerinin Mutlu Günü Didimli İş İnsanlarından, Onur Oto Sahibi Gürcan ve Emine Zorlu'nun Oğulları Onur Zorlu ile, Üzüm Ailesinin Kızları Ülker Üzüm,
YORUMLAR (0)
Facebookda Yorum Yapın